Pagrindinis puslapis  /   Suaugusiųjų sveikata  /  Suaugusiųjų hormoniniai spuogai

Suaugusiųjų hormoniniai spuogai: priežastys ir gydymas

Suaugusiųjų hormoniniai spuogai: priežastys ir gydymas Specialistai teigia, kad spuogus sukelia hormonai, tačiau iki šiol nebuvo rimtų šio reiškinio tyrimų. Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad beveik 50% visų moterų per savaitę iki menstruacinio ciklo susiduria su suaugusiųjų spuogų protrūkiais .

Įdomu tai, kad suaugusiųjų hormoniniai spuogai yra tai, kad jie negali būti gydomi įprastais gydymo metodais. Vietiniai antibiotikai ir vietiniai retinoidai šiuo atveju yra nenaudingi. Atkreipkite dėmesį į šiuos faktus, kad nustatytumėte hormoninius spuogus:

  • Spuogai pirmą kartą įvyko suaugusiųjų amžiuje;
  • Spuogų išsiveržimas intensyvėja prieš menstruacijas;
  • Ataskaita apie nereguliarias menstruacijas;
  • Pernelyg aktyvios riebalinės liaukos veido srityje;
  • Hirsuties (padidėjęs plaukų lygis ant veido ar net plaukų net net plaukų netipiškose vietose);
  • Padidėjęs kai kurių vyriškų hormonų kiekis kraujyje.

Kas yra suaugusiųjų hormoniniai spuogai?

Hormoniniai spuogai arba suaugusiųjų hormoniniai spuogai taip pat žinomi kaip vulgaris spuogai, atsirandantys dėl odos būklės sutrikimo, atsirandančio dėl androgenų hormonų perprodukcijos organizme. Teigiama, kad testosteronas arba Androgenas yra pagrindinis lytinis hormonas, kuris randamas tiek vyrams, tiek moterims. Suaugusiųjų hormoniniai spuogai atsiranda dėl pernelyg didelės androgenų gamybos organizme.

Androgenų hormonai linkę stimuliuoti riebalines liaukas, kurios odoje gamina didelį kiekį natūralaus aliejaus ar riebalų. Šis pagamintas riebalas susikaupia plaukų porose ar folikuluose ir vėliau susimaišo su negyvomis ląstelėmis ir bakterijomis, todėl susidaro dėmės ar spuogai.

Hormoniniai spuogai yra gana dažni brendimo metu, tačiau tam tikrais atvejais jie gali ir toliau pasireikšti vyresniems žmonėms. Taip pat pastebėta, kad paaugliai ar paaugliai labiau kenčia nuo hormoninių spuogų dėl hormoninių pokyčių , kurie tuo metu dalyvauja jų organizme.

Taip pat per tą laikotarpį hormoniniai spuogai yra labiau pastebimi vyrams, palyginti su moterimis, nes vyrai gamina daugiau testosterono nei moterys. Nors moterys gali labiau kentėti nuo tokių spuogų per natūralius ciklus, kuriuos jos patiria, įskaitant nėštumą, menstruacijas ir menopauzę.

Suaugusiųjų hormoninių spuogų vystymasis

Nors kai kuriems suaugusiesiems spuogai gali pradėti vystytis tik nuo 20-ies ar 30-ies, atrodo, kad tam tikras jų kiekis niekada jo neišauga, pereidamas į pilnametystę su tais pačiais lūžiais. Taip atsitinka dėl hormoninio lygio pokyčių. Kai moteris artėja prie mėnesinių, estrogenų lygis mažėja. Kiaušidės po ovuliacijos gamina progesteroną ir šis hormonas stimuliuoja riebalines liaukas. Spuogai atsiranda dėl to.

Development of Adult Hormonal Acne
Kai kurias nėščias moteris veikia hormoniškai sukelti spuogai. Trečiąjį trimestrą jų riebalinės liaukos padidina naftos gamybą, sukeldamos dažnus lūžius. Yra moterų, kurios kenčia nuo spuogų protrūkių po menopauzės, nes testosterono lygis tampa aukštesnis, o estrogenų kiekis mažėja.

Kaip matote, suaugusieji gali patirti spuogų problemų per visą savo gyvenimą nuo brendimo iki senų metų. Šios problemos gali neišnykti su amžiumi ir netgi pablogėti.
Jei norite pasiekti puikių rezultatų, kreipkitės į savo dermatologą, kuris padės jums rasti geriausią spuogų gydymą.

Hormoninių spuogų priežastys

Hormoninio poveikio išprovokuoti spuogai prasideda nuo 20-25 metų amžiaus, kartais tai aktualu paaugliams ir kartais brandžios moterys gali ją turėti. Suaugusiųjų spuogų spuogai paprastai atsiranda ant veido, ypač smakro ir žandikaulio. Tačiau kartais ant krūtinės ar nugaros yra spuogų pėdsakų. Nepaisant to, kad hormonų paveikti suaugusieji spuogai retai būna sunkūs ir paprastai pasireiškia kaip maži uždegiminiai mazgeliai ir papulės, moterys, kenčiančios nuo ligos, negali nepastebėti: kaip tai prasideda?

Yra žinoma, kad mūsų antinksčiai pradeda gaminti androgeną, dehidroepiandrosterono sulfatą (DHEAS), kai mes vis dar esame maždaug 10 metų vaikai. Taip pat brendimo metu moterų kūnuose pradeda veikti dar du androgenai, vadinamieji "vyriški" hormonai, dehidrotestosteronas (DHT) ir testosteronas. Jie visi skatina riebalines liaukas gaminti daugiau natūralaus odos aliejaus arba riebalų.

Štai kodėl tiek daug paauglių kenčia nuo riebios odos ir spuogų. Ir berniukai, turintys daugiau "vyriškų" hormonų, dažniau nei mergaitės kenčia nuo paauglių spuogų.
Skirtingai nuo suaugusiųjų spuogų, paauglių spuogus dažnai lengva gydyti.
Hormonų lygis yra labai lankstus jaunuose kūnuose. Pirmosios eilės gydymas daugeliu atvejų padės ir apims kaip vietinius retinoidus ir benzoilo peroksidą, palaikomus geriamaisiais antibiotikais.

Tačiau po pradinio pagerėjimo gali ateiti laikotarpis, kai pasikeičia hormonų lygis ir organizmas nustoja reaguoti į gydymą. Tokiais atvejais reikėtų pakeisti suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymo procedūrą ir dažnai siūloma išbandyti natūralias tabletes nuo hormoninių spuogų.

Dažni veiksniai, sukeliantys hormoninius spuogus suaugusiesiems

Yra žmonių, kurie dėl paveldimų veiksnių gali patirti daugiau hormoninių spuogų.

Kaip jau minėjome anksčiau, brendimas yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti hormoninius spuogus. Pubertas yra amžiaus laikotarpis, per kurį paaugliai pasiekia lytinį brandumą ir tampa pajėgūs daugintis. Kūnas (tiek vyrai, tiek moterys) per šį laikotarpį patiria daug hormoninių pokyčių. Vyro kūnas, palyginti su moterimis, gamina per daug androgenų hormonų, kurie yra atsakingi už spuogų ar odos dėmių susidarymą. Kitoje pusėje esančios moterys taip pat kenčia nuo hormoninių spuogų dėl hormonų disbalanso organizme.

Factors That Trigger Hormonal Acne in Adults
Veiksniai, sukeliantys hormoninius spuogus suaugusiesiems
Tačiau dažniausiai pasitaikantys veiksniai, kurie, kaip žinoma, sukelia hormoninius spuogus suaugusiesiems, yra šie:

  • Mineralų ir vitaminų trūkumas - Akivaizdu, kad vitaminai ir mineralai vaidina teigiamą vaidmenį palaikant hormonų pusiausvyrą mūsų organizme. Todėl dėl to, kad įprastoje dietoje nėra įvairių mineralų ir vitaminų, organizmui gali trūkti sustiprinto imuniteto, kuris yra būtinas organizmui kovojant su virusais ir infekcijomis, į kurias organizmas yra linkęs.
  • Stresas - Antinksčių stresas padidina hormonų gamybą tiek vyrams, tiek moterims. Reakcija, atsirandanti dėl streso, yra atsakinga už odos būklės pablogėjimą.
  • Per didelis cukraus ir riebaus maisto suvartojimas - Per didelis maisto, kuriame gausu cukraus ir riebalų, suvartojimas taip pat gali sukelti hormoninius spuogus suaugusiems. Spuogų priežasties priežastis iš esmės yra ta, kad mūsų kūnas kaupia daugiau riebalų, kuriuos mes vartojame, kad vėliau užsikimšę odos porose. Be to, didelis cukraus suvartojimas gali sukelti odos uždegimus dėl perprodukcijos organizme.
  • Menstruacijos, menopauzė, nėštumas - Moterys ovuliacijos, nėštumo ar menstruacijų metu patiria staigų lytinio hormono estrogeno sumažėjimą savo organizme. Šį estrogeno hormono sumažėjimą taip pat lydi testosterono padidėjimas, kuris dar labiau sukelia vulgarių spuogų susidarymą.
  • Negyvos odos kaupimasis - Negyvos odos ląstelės taip pat yra atsakingos už odos spuogų atsiradimą. Odos ląstelė, susikaupusi porose, susimaišo su odos aliejumi (riebalais), kad sukeltų odos dėmes ar spuogus.
  • Steroidų vartojimas - Per didelis steroidų vartojimas taip pat gali sukelti hormoninius spuogus suaugusiesiems. Steroidų vartojimas padidina testosterono gamybą vyrams, o tai dar labiau lemia hormonų disbalansą organizme ir sukelia su oda susijusių problemų.
  • Bakterijų buvimas odos porose - Bakterijų buvimas plaukų folikuluose sukelia spuogų ar tamsių dėmių susidarymą ant veido.

Suaugusiųjų hormoninis spuogų gydymas

Hormoniniai spuogai tiek vyrams, tiek moterims gali būti gydomi 2 šiais tam tikrais metodais: nereceptiniais gydymo būdais ir receptiniais vaistais.

Nereceptinis suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymas

Natural Treatment for Adult Hormonal Acne
Natūralus suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymas
  • Muilas ir vanduo - Švelnus veido valymas muilu ir vandeniu 2 kartus per dieną gali padėti tinkamai gydyti hormoninius spuogus. Sunku, reikia nepamiršti, kad šis suaugusiųjų hormoninis spuogų gydymas neišvalys jau esamų spuogų ant odos, bet sumažins uždegimo, kurį sukelia spuogai, poveikį.
  • Prausikliai - Valikliuose dažnai yra glikolio rūgšties, benzoilo peroksido, salicilo rūgšties ir sieros, kurios yra naudingos spuogams gydyti. Reikia vengti per didelio prausiklių naudojimo, nes tai gali pakenkti odai ar sukelti kitų odos problemų.
  • Salicilo rūgštis - Nenormalus ląstelių išsiskyrimas gali būti kontroliuojamas ant odos salicilo rūgšties pagalba. Tačiau rūgštis neturi jokios įtakos riebalų gamybai ir taip pat nežudo jokių bakterijų. Rūgštis yra atsakinga už porų atkimšimą , kad būtų išvengta pažeidimų švelnesnių spuogų atveju.
  • Alkoholis ir acetonas - Acetonas padeda pašalinti aliejų iš odos paviršiaus, o alkoholis naudojamas kaip lengvas antibakterinis agentas. Abu agentai naudojami kartu, kad išsausintų odą ir paprastai turi mažai įtakos spuogams.
  • Sieras - Sieras yra komponentas, naudojamas daugelyje vaistų nuo spuogų kartu su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip salicilo rūgštis ir alkoholis. Kadangi jis turi tik nedidelį poveikį spuogams; sieros dermatologai paprastai nerekomenduoja suaugusiųjų hormoniniam spuogų gydymui.
  • Benzoilo peroksidas - Esant lengvam spuogui, gydytojas gali rekomenduoti kreiptis į hormoninį spuogų gydymą neįsakyviu vaistu, turinčiu tam tikrą kiekį benzoilo peroksido. Benzoilo peroksidas padeda sunaikinti bakterijas, kurios sukelia spuogų problemą. Norint išlaikyti spuogus, junginys turi būti naudojamas nepertraukiamai mažiausiai keturias savaites. Skirtingai nuo kitų nereceptinių nustatytų produktų, jis neturi įtakos riebalų gamybai, o spuogai grįžta, kai nustojate naudoti junginį. Per didelis benzoilo peroksido naudojimas gali sukelti odos sausumą ar dirginimą odoje; todėl taikant sprendimą reikia pasirūpinti.
  • Vietinis retinoidinis gelis - Vietinis retinoidinis gelis padeda sumažinti odos uždegimą ir patinimą, taip pat padidinti ląstelių augimą. Gelis sustabdo naujus spuogus, kad jie susidarytų ant odos. Palyginti su kitais nenustatytais hormoninių spuogų gydymo būdais, vietinis retinoidinis gelis gali užtrukti 8–12 savaičių, kad būtų parodyti norimi rezultatai.
  • Žalioji arbata - Žalioji arbata gali būti vartojama siekiant sumažinti uždegimo lygį organizme. Be vietinės odos priežiūros režimo praktikos, galima apsvarstyti galimybę išgerti keletą puodelių žaliosios arbatos per dieną, kad oda būtų energinga automatiškai.
  • Vaistažolių tabletės nuo hormoninių spuogų - Rinkoje yra šimtai vaistažolių, organinių ir natūralių hormoninių spuogų tablečių, kurios garantuoja veiksmingą sprendimą atsikratyti hormoninių spuogų. Tačiau mažai tikėtina, kad dalis šių tablečių nuo hormoninių spuogų turės daug naudos, nes nustojus juos vartoti spuogai vėl iššoks po tam tikro laiko.

Receptinis gydymas suaugusiems hormoniniams spuogams

Prescription Treatment for Adult Hormonal Acne
Receptinis gydymas suaugusiems hormoniniams spuogams
  • Retinoidai arba vitamino A dariniai - Šio tipo vaistai yra geriamieji tabletės nuo hormoninių spuogų ir vietinių losjonų. Šie vaistai padeda nuvalyti vidutinio sunkumo ar sunkius spuogus, normalizuodami odą. Retinoidai gali būti naudojami kartu su kitais suaugusiųjų hormoninių spuogų gydymo produktais, tokiais kaip geriamieji antibiotikai ir benzoilo peroksidas, siekiant nustatyti spuogų pašalinimo poveikį. Nors vietiniai retinoidai neturi daug šalutinio poveikio, jų vartoti nerekomenduojama slaugančioms ar nėščioms moterims. Nedidelis šalutinis poveikis, susijęs su šiuo produktu, yra sausumas, paraudimas ir odos niežėjimas.
  • Azelaino rūgštis - Teigiama, kad šis vaistas turi antibakterinių ir priešuždegiminių savybių , kurios padeda atsikratyti hormoninių spuogų. Gelis ar kremas taip pat naudojamas išgydyti kito tipo būklę, kuri populiariai žinoma kaip Rosacea.
  • Geriamieji kontraceptikai - Gydytojai dažnai siūlo kontraceptines tabletes moterims, kad sumažintų vyriškų hormonų testosterono poveikį spuogams, kylantiems ant odos. Šie kontraceptikai yra riboti, kad juos gali vartoti tik moterys, ir per 3–4 mėnesių laikotarpį jie turi norimų rezultatų. Kai kurie šalutiniai poveikiai, susiję su kontraceptinėmis tabletėmis nuo hormoninių spuogų, yra pykinimas, krūtų jautrumas, svorio padidėjimas ir kraujo krešuliai.
  • Spironolaktonas - Šis vaistas ypač naudojamas blokuoti organizmo hormonų poveikį ant odos esančių aliejaus liaukų. Šis vaistų tipas yra naudingas moterims, kurių spuogai pablogėja menstruacijų metu.
Skaitykite daugiau apie suaugusiųjų spuogų gydymą 


comments powered by Disqus