Pagrindinis puslapis  /   Suaugusiųjų sveikata  /  Efektyvus suaugusiųjų spuogų gydymas

Efektyvus suaugusiųjų spuogų gydymas

Efektyvus suaugusiųjų spuogų gydymas Spuogai yra dažna milijonų žmonių problema. Suaugę vyrai ir suaugusios moterys nėra apdrausti nuo šių negražių smulkmenų, taip pat paauglių ir jaunuolių. Taigi, ką darysite, jei staiga pastebėsite šias raudonas / baltas / juodas dėmes ant veido ar kūno? Koks yra geriausias veiksmingas suaugusiųjų spuogų gydymas?

Žmonės turi skirtingą požiūrį į suaugusiųjų spuogus. Pastarieji kartais priklauso nuo jų sveikatos, amžiaus, lyties ir kt., O kartais ne. Kai kurie žmonės nekreipia jokio dėmesio į savo spuogus ir mano, kad tai padarys, o iš tikrųjų kartais tai tikrai atsitinka.

Suaugusiųjų spuogų priežastys

Suaugusiųjų spuogų priežastys gali būti tokios pat įvairios, kaip ir šių bjaurių dėmių dydžiai. Kokie jie? Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl atsiranda spuogai, yra hormonų problema. Šią problemą savo ruožtu gali sukelti su amžiumi susijusios problemos.

Nors tai dažnai atsitinka brendimo amžiuje, kuris dažnai siejamas su hormonų pliūpsniu ir daugybe spuogų dėmių visame kūne, suaugusiųjų spuogų atveju tai dažnai sukelia hormoniniai pokyčiai arba kontraceptinės tabletės.
Kaip ir bet kokios ligos priežastys ar tiesiog priežastys, dėl kurių mes gauname ir kas yra susijusi su mūsų kūnu, spuogus gali sukelti vidiniai ar išoriniai veiksniai. Pradėkime nuo to, kad akcentuojamos suaugusiųjų vidinės spuogų priežastys.

Vidinės spuogų priežastys suaugusiesiems

Vidinės spuogų priežastys suaugusiesiems gali būti tikrai kenkėjiškos ir vidutinės - jūs tiesiog nežinote, iš kur jie kilę!

Jei išorinės spuogų priežastys tam tikru mastu yra nuspėjamos, vidinės suaugusiųjų spuogų priežastys tikrai gali atsirasti be priežasties - gali atrodyti, kad laikotės visų higienos taisyklių, reguliariai prausiatės po dušu ir po sporto treniruotės puikiai žinote kosmetikos turinį, kurį naudojate ir nenaudojate per daug skirtingų krūmynų, bet šiaip spuogų dėmės atsiranda vėl ir vėl.

Internal causes of acne
Vidinės spuogų priežastys
Vidines suaugusiųjų spuogų priežastis galima apibendrinti taip:

  • Hormonai. Hormonai, susiję su spuogais , vadinami androgenais. Iš pradžių tai yra vyriški hormonai, tačiau visos moterys juos tam tikru mastu turi. Ir ypač tikėtina, kad turėsite aukštą androgenų kiekį, jei esate paauglystėje. Kai kurie hormoniniai preparatai taip pat gali padidinti hormonų kiekį jūsų organizme - būtent kontraceptines tabletes. Paprastai androgenai yra atsakingi už riebalų gamybą, kurią galima įvardinti kaip kitą odos spuogų priežastį.
  • "Sebum" gamyba. Hormonai gali sustiprinti riebalų liaukų , esančių visame kūne, ir besivystančio riebalų (arba aliejaus ar riebalų) funkciją. Didelė riebalų gamyba gali būti per didelė odai ir tokiu atveju aliejus ne tik sutepa odą (t.y. tarsi padaro apsauginį sluoksnį ant odos), bet ir užpildo odos poras, ir tokiu būdu atsiranda spuogai, negražūs išorėje ir riebūs viduje.
  • Bakterijos. Propionibacterium acnes yra bakterijos, gyvenančios ant žmogaus odos. Šis gemalas gali išsivystyti biologiškai aktyviomis medžiagomis, kurios ištirpina riebalus. Tokiu atveju oda tampa pažeidžiama ir veikiama išorinių spuogų sukėlėjų. Taigi čia galime pamatyti išorinių ir vidinių spuogų priežasčių simbiozę - "vidinė" bakterija suteikia prielaidas išoriniams pavojams.
  • Ketvirtoji priežastis yra susijusi su kai kuriais nenormaliais folikulų pokyčiais, kurie taip pat gali būti susiję su hormonais. Kartais folikulai auga per daug, kad spuogai gali susidaryti iš šių odos porų sienelių, auginamų per daug.

Išorinės spuogų priežastys suaugusiesiems

Dabar apžvelkime išorines spuogų priežastis suaugusiesiems, t. y. tas, kurios nėra susijusios su riebalinių liaukų ar kitų organų hormonais ar veikla (paprastai dėl tų pačių hormonų hiperaktyvumo šios liaukos taip pat tampa hiperaktyvios ir jų susijaudinimas sukelia aliejaus susidarymą dideliais kiekiais, o tai sukelia porų ir spuogų užspringimą).

External causes of acne
Išorinės spuogų priežastys
Taigi, kokios yra išorinės suaugusiųjų spuogų priežastys? Galima sakyti, kad kai kurie iš jų kyla iš asmens, kuris turi spuogų, įpročių ir elgesio , o kiti iš tikrųjų nepriklauso nuo asmens. Pavyzdžiui, tokie žalingi įpročiai, kaip spuogų paėmimas ir suspaudimas , gali būti įvardyti kaip viena iš labiausiai paplitusių visų tipų spuogų priežasčių.

Jei laikotės tokio įpročio, ketinate atsekti uždarą ratą - spuogų suspaudimas dažnai sukelia naują (ar kelis spuogus, arba kažką dar blogesnio, pavyzdžiui, uždegimus ir net randus ar odos pigmentaciją).

Neteisinga suaugusiųjų odos priežiūra

Bloga suaugusiųjų odos priežiūra taip pat yra viena iš dažniausių išorinių spuogų priežasčių - ypač žmonėms, kurie užsiima fizine treniruote ar tiesiog gyvena karštose šalyse. Taip yra todėl, kad prakaitas yra vienas stipriausių spuogų atsiradimo sukėlėjų.

Antrąją grupę sudaro daugiausia aplinkos veiksniai - didelis darbo vietų dulkėtumas, radiacija, taip pat nepagrįstos grožio priemonės, blogas paveldėjimas ir kt. Daugeliu atvejų šie veiksniai yra labai sunkūs ar net neįmanoma pašalinti.

Nepaisant to, visada galima sumažinti suaugusiųjų spuogų priežastis ir užkirsti kelią šiai odos problemai.
Prevencija yra lengvesnė nei vaistai - ši universali taisyklė taikoma ir spuogams. Žinoma, jei pašalinsite bet kokį veiksnį, kuris gali sukelti spuogus ir tai priklauso nuo jūsų - jūs padarysite lemiamą žingsnį į priekį savo kovoje.

Makiažas ir suaugusiųjų spuogai

Ar yra koks nors ryšys tarp makiažo ir spuogų? Taip, makiažas yra viena iš suaugusiųjų spuogų priežasčių. Tai nėra tam tikras pojūtis ar kažkas. Tai gana įrodytas faktas ir visi žmonės, kurie yra susirūpinę dėl savo odos produktų ir sveikatos apskritai, žino apie tą patį. Čia daugiausia kalbame apie moteris, nes tikrai visos "makiažo problemos" moterims rūpi daug labiau nei vyrams.

Acne caused by makeup
Spuogai, kuriuos sukelia makiažas
Ir kiekviena moteris turėtų žinoti, kokį makiažą ji gali naudoti, kad išvengtų tokių plačiai paplitusių ir erzinančių problemų kaip spuogai. Tačiau kosmetika, sukelianti spuogus, yra plačiai naudojama ir, nepaisant visų, plačiai naudojama, ir daugelis moterų vis dar ją naudoja ir skundžiasi spuogais, nežinodamos, kokia yra jų problemų priežastis.

Spuogai, kuriuos sukelia makiažas

Tiesą sakant, atsakymas, kaip dažnai nutinka, tiesiog guli ant paviršiaus. Rūpinimasis savo oda neturėtų būti manija, nors kai kuriais atvejais tai yra su moterimis. Tačiau vis dėlto spuogai ir "makiažo sukelti spuogai" ypač linkę atsirasti, jei suaugusiųjų odos priežiūra yra nepakankama... arba iš esmės tvarko.

Toks blaškantis elgesys dažniausiai susijęs su rankiniu spuogų pašalinimu, būtent suspaudimu ir skynimu. Tačiau tai nėra susiję su mūsų pagrindine tema, nors ji tampa labai svarbi dėl beveik tų pačių priežasčių.

What is non-obsessive skin care?
Kas yra ne obsesinė odos priežiūra?
Ką turime omenyje kalbėdami apie "ne obsesinę odos priežiūrą"?

  • Kosmetika neturi būti gyvenimo tikslas. Žinoma, gerai atrodyti gerai, tačiau yra atvejų, kai makiažu nepadarome savęs patrauklesnio. Be to, kad jūsų mylimas žmogus gali įsimylėti ką nors kitą, kai jis pagaliau mato jus be maquillage, jūs galite tiesiog sugadinti savo odą vienaip ar kitaip.
  • Nerekomenduojama naudoti per daug šveitiklių - jie taip šveičia odą, kad ji tampa per plona ir pažeidžiama.
  • Pabandykite pasirinkti makiažą į aknę linkusiai odai. Taip pat nerekomenduojami per smulkūs milteliai - ar norite, kad šie milteliai patektų į visas mikroskopines skyles ant jūsų odos? Šių skylių (arba porų ar folikulų) užpildymas yra pirmasis spuogų susidarymo etapas.
Yra ryšys tarp makiažo ir spuogų - ir tai tik paprasta iliustracija. Tas pats pasakytina ir apie kosmetiką, kurioje yra aliejaus - pagrindinis agentas poroms užspringti.

Kaip išvengti suaugusiųjų spuogų priežasčių?

Nepanikuokite, jei turite blogą odą. Tiesiog gerai pagalvokite apie suaugusiųjų spuogų priežastis ir pasirinkite makiažą spuogams linkusiai odai, kad išvengtumėte visų tų spuogų.

Jei turite į aknę linkusią odą, galbūt norėsite naudoti makiažą, kad paslėptumėte spuogus, tačiau iš tikrųjų turėsite pasirūpinti oda! Geriau naudoti gydymą, kad spuogai nepasirodytų, nei paslėpti spuogus po makiažu.

Suaugusiųjų spuogų gydymo dietos planas

Mes jau peržiūrėjome pagrindines spuogų priežastis. Apie juos taip pat galite perskaityti internete, tai tikrai. Ir jei perskaitėte apie juos ir jei perskaitėte šį straipsnį, tai tikriausiai gali reikšti, kad ši problema jus trikdo ir yra gyvybiškai svarbi problema.

Daugelis iš mūsų žino bent apie kai kuriuos spuogų gydymo būdus. Jei jus domino spuogų priežastys, galbūt ką nors perskaitėte apie jų pašalinimą. Ir jūs turėtumėte žinoti, kad prevencija yra geriau nei gydymas ir tikrai geriau nei atsitraukimas. Kas jums gali būti nauja, yra tai, kad jūsų mityba gali turėti įtakos jūsų odai, todėl galbūt norėsite pakoreguoti savo mitybą , kad išvengtumėte suaugusiųjų spuogų!

Spuogų gydymo dieta

Galite užkirsti kelią spuogų atsiradimui arba pritvirtinti jų pašalinimo procesą įvairiomis priemonėmis, tačiau tinkamas spuogų gydymo dietos planas yra vienas iš dažniausiai naudojamų ir veiksmingų būdų.

Diet for Acne Treatment
Dieta suaugusiųjų spuogų gydymui
Svarbu tai, kad daugelis žmonių savo organizmuose neturi įvairių vitaminų ir gyvybiškai svarbių mineralų . Ir dėl to jų imuninis atsparumas tampa mažesnis. Kai kurie mineralai ir vitaminai yra gyvybiškai svarbūs odai - ir, žinoma, kai jų negaunate pakankamai, oda tampa silpnesnė nuo išorinio poveikio. Taigi čia jums gali padėti tinkama mityba.

Tinkamas dietos planas spuogų gydymui nebūtinai reiškia, kad turėtumėte laikytis specialiai sukurtos dietos ir vengti valgyti mėsą ir riebalus ar pan. Tai reiškia tik sveiką maistą , kuriame yra pakankamai vitaminų ir mineralų, reikalingų reguliariam odos vystymuisi (tikrai neturėtumėte pamiršti apie kitas kūno dalis).

Taigi tiesiog pasirinkite gerą mitybą ir spuogai bus retas svečias jūsų gyvenime. Tai, žinoma, yra dalykas, kurio nekantraujate sekti.
Stenkitės savo mitybos pašalinti greitą maistą. Šie mėsainiai ir "Colas" nesiruošia maitinti jūsų per daug gyvybiškai svarbių vitaminų, be to, tai naudinga norint išlaikyti stabilų svorį.

Sveikas gyvenimo būdas spuogų gydymui

Žinoma, rūkyti draudžiama (žinoma, rūkymas nėra jūsų mityba, bet vis dėlto susijęs ir gyvybiškai svarbus klausimas). Alkoholio vartojimas turėtų būti ribotas. Naudokite daugiau daržovių (ypač šviežių), kolą ir alkoholinius gėrimus pakeiskite sultimis.

Tai yra pagrindinis spuogų gydymo dietos planas , tačiau jei pasirinksite sveiką gyvenimo būdą ir tinkamus vaistus spuogams sustabdyti, vieną kartą ir amžinai atsikratysite spuogų!

Kaip gydyti suaugusiųjų spuogus?

Kaip gydyti suaugusius spuogus? Nepriklausomai nuo to, kas jums labiau patinka, turėtumėte laikytis atokiau nuo šveitimo ar iššokimo ar spuogų trynimo. Pastarasis yra labai dažnas tarp paauglių, tačiau suaugusiųjų spuogų atveju tai taip pat atsitinka dažnai. Pavadinkime tai antruoju požiūriu. Tiesą sakant, rankinis spuogų pašalinimas gali padaryti jums daugiau žalos nei naudos. Blogiausias dalykas yra tai, kad jūs galite lengvai užsikrėsti infekcija per mažą žaizdą, kurią darote ant odos.

Avoid Acne Squeezing!
Venkite rankinio spuogų suspaudimo!
Vieta, kur pašalinote spuogus, bus uždegusi ir išsipūtusi. Kai kuriais atvejais randai gali likti - jūs suprantate, kad tai bus didelis mokėjimas už jūsų darbus. Ypač jei kalbame apie veido spuogus - bet kokiu atveju jūs suprantate, kad viena balta dėmė ant jūsų veido, kuri išnyks (žinoma, labiau tikėtina, jei tam tikru būdu taikysite tam tikrą gydymą) kai kuriomis dienomis nėra verta randų, kurie apibrėš jūsų išvaizdą likusiame jūsų gyvenime.

Taigi, net jei anksčiau buvote iššokę spuogai ir tai pasisekė ir viskas buvo gerai ir jūs neturite jokios infekcijos - nemanykite, kad tai kartosis vėl ir vėl ir vėl ir kad visi spuogai turi būti išpūsti / šveisti.

Vaistai spuogų gydymui

Ne taip lengva rasti tinkamą spuogų gydymą. Daugelis kenčiančių žmonių ieško vaistų nuo spuogų gydymo, ir ne visi jie yra tokie sėkmingi, kad surastų patį vaistą, kuris yra naudingas ir turi tikrai natūralią kilmę.

Tiesą sakant, yra preparatų, kurie laikomi natūraliais ir saugiais ir neturi daug ar net neturi jokio šalutinio poveikio. Tačiau yra ir vaistų, skirtų spuogų gydymui su įrodytais veiksmais, vis dar ne tokie saugūs kaip natūralūs. Tarp jų yra retinoidai, izotretinoinas ir, žinoma , benzoilo peroksidas.

Receptiniai vaistai, pagrįsti benzoilo peroksidu

Benzoilo peroksidas yra kompleksinio veikimo vaistas, vienas iš daugelio vaistų nuo spuogų gydymo. Jis daugelį metų buvo naudojamas spuogų gydymui, o šiais laikais gaminamas skirtingais pavadinimais ir skirtingais prekių ženklais (pavyzdžiui, Clearasil yra vienas iš dažniausiai žinomų). Kompleksinis benzoilo peroksido poveikis pasireiškia jo poveikiu bakterijų augimui ir vystymuisi bei odai.

Preparatas slopina kai kurių mikrobų augimą, o kiti tiesiog nužudomi.
Poveikis odai atliekamas oksiduojant ir plečiant odą, o tai trukdo spuogų atsiradimui. Kai kurie preparatai, kurių sudėtyje yra benzoilo peroksido, taip pat sugeria riebalus, neleidžia folikulams užspringti.

Benzoyl Peroxide Cream
Benzoilo peroksido kremas
Benzoilo peroksidas gali būti skirtingos koncentracijos vaiste, kurį ketinate vartoti, dažniausiai naudojamos 2,5%, 5% ir 10% koncentracijos. Žinoma, preparatas, kuriame yra daugiau benzoilo peroksido, yra stipresnis ir turi galingesnį poveikį, tačiau jūs neturėsite geresnio poveikio, jei naudosite stipriausią.

Natūralus suaugusiųjų spuogų gydymas

Geriau pradėti nuo natūralių vaistų nuo spuogų gydymui, o ne priklausomai nuo jūsų ligos sunkumo, o tada, jei manote, kad reikia naudoti didesnę preparato dozę ir iš pradžių naudoti nepakankamą preparatą, paimkite stipresnį.

Natural Treatment of Adult Acne
Natūralus suaugusiųjų spuogų gydymas
Bet kokiu atveju geriau kreiptis į gydytoją, kad nepadarytumėte žalos su gerais ketinimais. Medžiaga yra benzoilo peroksidas turi tam tikrą šalutinį poveikį, daugiausia susijusį su odos džiūvimu. Kad po nepatogaus preparato užtepimo kiltų pavojus turėti per sausą odą, o tai vėl gali sukelti spuogus.

Efektyvus suaugusiųjų spuogų gydymas

Dažnai atsitinka, kad atskleidę spuogus, žmonės bėga pas gydytojus (dermatologus, kosmetologus) su pagalbos prašymais. Tai yra protingesnė - bet kokiu atveju specialistas gali suteikti jums geresnį patarimą ir rekomenduoti veiksmingą suaugusiųjų spuogų gydymą.

Svarbiausia, kad kiekvieną kartą, kai turite kokių nors odos problemų, negalite pasikonsultuoti su gydytoju. Tačiau kruopštus dėmesys jūsų sveikatos būklei visada yra teigiamas gyvenimo būdas. Galite užkirsti kelią spuogams, kol jie nepasirodys, todėl jums tikrai nereikės ieškoti jokio suaugusiųjų spuogų gydymo ir pasirinkti jokio jūsų požiūrio.

Sužinokite, kaip gydyti suaugusiųjų spuogus 


comments powered by Disqus