Pagrindinis puslapis  /   Svorio kontrolė  /  Kas yra nutukimas?

Kas yra nutukimas?

Kas yra nutukimas? Visame pasaulyje, Nutukimas yra viena iš pagrindinių priežasčių, sveikatos problemų. Tai reiškinys, kuris apima asmens audiniuose, todėl tokius įgyti viršsvorio ir tapti antsvorio riebalų kaupimąsi. Tyrimai parodė, kad stebinantis 45-70 % suaugusiųjų visame pasaulyje yra nutukę arba turi antsvorio. Visame pasaulyje, nutukimo paplitimas beveik padvigubėjo nuo 1980 iki 2008 m. Tačiau, tai yra didelį susirūpinimą visame pasaulyje.

Nutukimo ir ligos

Nutukimas didina kelių niokojančių ir sekinančių ligųriziką. Tai apima:

  • Artritas
  • Širdies ir kraujagyslių ligos
  • Aukštas kraujo spaudimas
  • Piktybiniai navikai, pvz., storosios žarnos, prostatos, krūtų, taip pat kasos vėžys.
Tačiau taip pat yra tam tikrų sutrikimų ar ligų, kurios kartais gali prisidėti prie kūno svoris , pavyzdžiui, hipotireozė (underactive skydliaukės). Labai svarbu suprasti, kad sveikatos sutrikimai, tokie kaip tai paprastai nesukelia svorio problemų, jei tinkamai patikrinti teisingą vaistais.

Kas yra nutukimas?

Kas yra nutukimas? Nutukimas nustatomas žmogaus kūno masės indeksas (KMI) – trisdešimt arba naujesnė versija. Iš esmės, kūno masės indeksas asmens apskaičiuojama dalinant svorį kilogramais (kg) iš jūsų Ūgis metrais (m) kvadratu.

Asmens svorio būklė gali būti įvertinta naudojant žemiau pateiktą diagramą:
KMISVORIO BŪKLĖ
Mažiau kaip 18,5Nepakankamas
18,5-24,9Normalus
25,0-29.9Antsvorio
30,0-34.9Nutukę klasės aš
35.0-39,9Nutukę (II klasė)
40,0 ir daugiauLabai nutukę (III klasės)

Nutukimo priežastis

Pagrindinė nutukimo priežastis yra perteklinių kalorijų, nei toks individualių sudegina. Kaip rezultatas, įstaiga saugo perteklių tam tikrų audinių, todėl nutukimas. Tačiau, nutukimas buvo žinoma, kad sukelti keletą sąlygų, taip pat veikla. Tai gali būti elgesio, genetiniai ir hormoniniai poveikis. Iš esmės, yra pagrindinis nutukimo priežastys:

Neveiklumą: fizinis asmuo, kuris nėra aktyvios atima ir kūno sistemą deginti kalorijas. Tačiau su sėdimas gyvenimo būdas, yra didelis suvartojamų didelis kalorijų maistas kasdien be deginimas kalorijas per pratybas, taip pat įprastinės veiklos.

Nesveikų mitybos įpročių: asmuo, kuris sunaudoja daugiau kalorijų, kad jis dega, tt yra būtina suprasti, kad svorio padidėjimas yra neišvengiamas.

Kai esate nutukę, gali būti susilpnėjusi jūsų bendrą gyvenimo kokybę. Gali nepavykti atlikti veiksmus, kuriuos atlikdavote daryti, tokia kaip dalyvavimas malonią veiklą. Jums gali išvengti viešose vietose. Nutukę žmonės net gali susidurti su diskriminacija.

Kitų svorio susijusius klausimus, kurie gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei apima:

  • Depresija
  • Negalios
  • Seksualinės problemos
  • Gėdos ir kaltės
  • Socialinė izoliacija
  • Mažesnis darbo pasiekimų
Kaip sumažinti riebalų ir gydyti nutukimą? 


comments powered by Disqus