Pagrindinis puslapis  /   Svorio kontrolė  /  Kas yra nutukimas?

Kas yra nutukimas? Suaugusiųjų nutukimo priežastys

Kas yra nutukimas? Suaugusiųjų nutukimo priežastys Pasauliniu mastu nutukimas yra viena iš pagrindinių sveikatos problemų priežasčių. Tai reiškinys, kuris apima riebalų kaupimąsi žmogaus audiniuose, todėl toks priauga antsvorio ir tampa antsvoriu.
Tyrimai atskleidė, kad net 45–70% suaugusiųjų pasaulyje yra nutukę ar turintys antsvorio. Visame pasaulyje nutukimo paplitimas nuo 1980 iki 2008 m. išaugo beveik dvigubai. Tačiau tai kelia didelį susirūpinimą visam pasauliui.

Nutukimas ir ligos

Nutukimas yra vienas iš didžiausių veiksnių, lemiančių prastą sveikatą ir prastesnę gyvenimo kokybę. Nutukusiems yra daug didesnė rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei kai kuriomis vėžio formomis. Nutukimo priežastys yra daugialypės ir svyruoja nuo genetinių iki aplinkos.

Obesity and Diseases
Nutukimas ir ligos
Nutukimas padidina kelių niokojančių ir sekinančių ligų riziką. Tai apima:

  • Artritas
  • Širdies ir kraujagyslių ligos
  • Aukštas kraujospūdis
  • Piktybiniai navikai, tokie kaip storosios žarnos, prostatos, krūties ir kasos vėžys.
Tačiau yra ir tam tikrų pagrindinių sutrikimų ar ligų, kurios kartais gali prisidėti prie svorio padidėjimo , pvz., Hipotirozė (nepakankamai aktyvi skydliaukė). Būtina suprasti, kad tokie sveikatos sutrikimai paprastai nesukelia svorio problemų, jei tinkamai tikrinate tinkamus vaistus.

Kas yra nutukimas?

Kas yra nutukimas? Nutukimas nustatomas , kai asmens kūno masės indeksas (KMI) yra trisdešimt ar didesnis. Iš esmės žmogaus kūno masės indeksas apskaičiuojamas svorį kilogramais (kg) padalijus iš jūsų ūgio metrais (m) kvadratu.
Trisdešimt ar didesnis KMI rodo, kad asmuo laikomas nutukusiu.
Asmens svorio būseną galima įvertinti pagal toliau pateiktą diagramą:
KmiSVORIO STATUSAS
Žemiau 18,5Nusilpęs
18.5-24.9Įprastas
25.0-29.9Antsvorio
30.0-34.9Nutukęs I klasė
35.0-39.9Nutukę (II klasė)
40.0 ir naujesnės versijosYpač nutukęs (III klasė)

Nutukimo priežastys

Pagrindinė nutukimo priežastis yra kalorijų perteklius, nei toks žmogus nudegina. Dėl to organizmas saugo perteklių tam tikruose audiniuose , dėl kurių atsiranda nutukimas. Tačiau buvo žinoma, kad nutukimą sukelia kelios sąlygos ir veikla. Tai gali būti elgesio, genetinis ir hormoninis poveikis. Iš esmės pagrindinės nutukimo priežastys yra:

Neveiklumas: Asmuo, kuris nėra aktyvus, atima iš kūno sistemos deginančias kalorijas. Tačiau, esant sėdimam gyvenimo būdui, kasdien suvartojama daug kalorijų, nedeginant kalorijų per pratimus ir įprastą veiklą.

Nesveiki mitybos įpročiai: Asmeniui, kuris suvartoja daugiau kalorijų, kurias sudegina, tt būtina suprasti, kad svorio padidėjimas yra neišvengiamas.
Kai esate nutukęs, jūsų bendra gyvenimo kokybė gali pablogėti. Gali būti, kad negalėsite daryti to, ką darėte anksčiau, pavyzdžiui, dalyvauti malonioje veikloje. Galite vengti viešų vietų. Nutukę žmonės gali susidurti net su diskriminacija.
Kitos su svoriu susijusios problemos, kurios gali turėti įtakos jūsų gyvenimo kokybei, yra šios:

  • Depresija
  • Negalios
  • Seksualinės problemos
  • Gėda ir kaltė
  • Socialinė izoliacija
  • Prastesni darbo pasiekimai

Suaugusiųjų nutukimo priežastys

Tačiau daugeliu atvejų nutukimą sukelia suvartojama daugiau kalorijų, nei sudeginama. Pagrindinės suaugusiųjų nutukimo priežastys yra unikalios. Žemiau apžvelgiami keturi dažniausiai pasitaikantys veiksniai, sukeliantys nutukimą suaugusiems.

Causes of Obesity in Adults
Suaugusiųjų nutukimo priežastys

Genetika

Kiekvienas turi tą vieną draugą, kuris gali valgyti ką nori ir niekada nekelti kito kelnių dydžio. Taip yra dėl genetikos. Kiekvienas gimsta su unikaliu medžiagų apykaitos greičiu. Taigi, kaip kai kurie žmonės gali valgyti viską, ko nori, dideliais kiekiais ir nesijaudinti dėl augančio žarnyno, yra ir kitų, kurie turi būti atsargesni dėl suvartojamo maisto rūšių ir kiekių.

Dėl medžiagų apykaitos greičio skirtumų asmenims svarbu gerai pažinti savo, kad būtų išvengta persivalgymo. Jei medžiagų apykaitos greitis yra per mažas, tai gali būti skydliaukės problemų požymis, todėl norint padidinti medžiagų apykaitą, reikia pasitarti su gydytoju.

Porcijos dydis

Nuo 1970-ųjų vidutinis porcijos dydis restoranuose ir receptų knygose išaugo. Jis taip pat toliau auga, o tai rodo, kad suaugusiųjų nutukimas taps tik didesne problema. Kai kurie tyrimai parodė, kad vyrai yra labiau linkę baigti tai, kas yra priešais juos, nei moterys.

Dėl šios priežasties porcijų dydžio padidėjimas labiau veikia vyrų nutukimą. Net nedidelis porcijų dydžių padidėjimas turės kumuliacinį poveikį svoriui per mėnesius ir metus.

Gyvensena

Gyvenimo būdas yra dar viena svarbi suaugusiųjų nutukimo priežastis. Daugelis vyrų tampa neaktyvūs dvidešimtojo dešimtmečio viduryje, kai jie pradeda dirbti. Dėl to sumažėja jų sudegintų kalorijų kiekis. Tai ypač pasakytina apie tuos vyrus, kurie dirba darbus ten, kur jie sėdi didžiąją laiko dalį.

Jei ir toliau valgysite tokį patį kiekį, koks buvote prieš tapdami mažiau aktyvūs, riebalai pamažu kaupsis. Keli kilogramai, priaugti per metus, neatrodo daug, tačiau tai prideda ir dažnai sukelia nutukimą ir tolesnes medicinines komplikacijas. Gyvenimo būdo pasirinkimas, pavyzdžiui, tai, ar asmuo dalyvauja sportinėje ir lauko rekreacinėje veikloje, turi įtakos nutukimui.

Mityba

Kadangi greitas maistas ir greitas maistas yra prieinami ir lengvai prieinami, nenuostabu, kad tai yra viena iš pagrindinių suaugusiųjų nutukimo priežasčių. Greitas maistas yra toks didelis veiksnys, nes jis yra pilnas kalorijų ir paprastų angliavandenių.

Dėl didelio šių patiekalų kaloringumo maistas veikia smegenų malonumo centrus, todėl vartotojas jaučia gerovės jausmą. Štai kodėl besaikis greito maisto valgymas yra dažnas reiškinys. Vyrai turėtų stengtis vengti greito maisto ir rasti būdą, kaip sumažinti apetitą ir suvartojamų kalorijų kiekį.

Nutukimo valdymas

Nutukimo valdymo tikslų pasiekimas yra labai sudėtinga užduotis. Pagrindinis tikslas yra sumažinti kūno svorį ir skatinti sveiką kūno sudėtį mankštinantis, valgant sveiką maistą reikiamu kiekiu ir pakankamai miegant. Svorio metimas pasiekiamas naudojant daugybę metodų, įskaitant dietą ir mankštą.
Kitas nutukimo valdymo iššūkis yra sumažinti kūno riebalus. Tikslas yra prarasti riebalų masę (kūno riebalus), kuri yra daugiau nei trys procentai liesos kūno masės.
Svorio metimo proceso iššūkis yra pasiekti gerą fizinio aktyvumo lygį, įtraukiant mankštą į dieną. Norint pasiekti tikslą, žmogus turės išmokti nustatyti, kada ir kaip padidinti fizinį aktyvumą, o tada padidinti jį iki aukščiausio įmanomo lygio, išvengiant visų galimų neigiamų pasekmių, tokių kaip širdies susitraukimų dažnis ir kraujospūdis.

Obesity Management
Nutukimo valdymas
Nors nutukimas yra sudėtinga problema, turinti daugybę kintamųjų, tokių kaip lytis, genetika, amžius ir net mityba, vis tiek yra vienas svarbus kintamasis, būdingas visose gyvenimo srityse - kalorijos. Taigi, kaip pradėti?

Kalorijos nutukimo valdyme

Kalorijos yra labai svarbios! Jie lemia maisto, kurį valgote, tipą, energiją, kurią išeikvojate, ir jūsų kūno reakciją į mankštą. Jūsų tikslas yra sukurti jums sveiką kalorijų skaičių - tai bus vadinama jūsų BMR (baziniu medžiagų apykaitos greičiu). Jūsų BMR taip pat matuojamas net tada, kai esate sveikas: neturite antsvorio ar esate nutukęs, nes valgote teisingai.
Jūsų bazinis medžiagų apykaitos greitis laikui bėgant ir toliau didės, jei tinkamai valgysite. Tikslas skiriasi priklausomai nuo to, kiek riebalų turite prarasti, kiek esate liesas ir kokio intensyvumo esate treniruotėse.
Dažniausias būdas pradėti kalorijų palaikymą ir svorio metimą yra internetinė kalorijų stebėjimo platforma. Pradėtumėte nuo profilio sukūrimo ir treniruočių bei veiklos registravimo. Tada stebėtumėte savo kalorijas, o maždaug po mėnesio patikrintumėte rezultatus, kad pamatytumėte, kaip jums sekasi.

Kai žmogus pasiekia šį tikslinį svorio metimo skaičių, jis turi išlaikyti savo svorio metimą.

Nutukimo valdymas naudojant natūralius papildus

Numesti svorio ir sukurti sveikesnį gyvenimo būdą gali būti sudėtinga. Mitybos planai gali būti nuobodūs ir ne visada suteikia tai, ko reikia sėkmei. Tačiau efektyviausias planas yra tas, kuris yra individualizuotas.
Laimei, natūralūs produktai gali padėti jums valdyti savo svorį. Natūralūs svorio metimo produktai gali padėti pasiekti svorio metimo tikslus valdant medžiagų apykaitą. Jie gali padėti jums išvengti kalorijų pertekliaus kaupimosi jūsų kūne ir ilgainiui pagerinti jūsų sveikatą.
Pastangos valdyti svorį, pavyzdžiui, šie natūralūs svorio metimo produktai, reikalauja daug tyrimų ir kruopštaus apmąstymo. Papildai yra saugūs ir gali suteikti naudos, kurios ieškote. Tačiau svarbu juos atidžiai stebėti, kad įsitikintumėte, jog gaunate rezultatus, kurių tikitės.

Obesity Supplements
Nutukimo papildai

Papildai svorio metimui

Yra keletas natūralių svorio metimo papildų, kuriuos galite naudoti siekdami numesti svorio. Šie natūralūs svorio metimo papildai padarė didelę įtaką žmonių gyvenimui ir jų svorio metimo pastangoms. Įrodyta, kad jie suteikia veiksmingų svorio metimo rezultatų.

Žolelių svorio metimo papildai išpopuliarėjo dėl jų veiksmingumo. Jie pateikia jums reikalingus rezultatus be šalutinio poveikio, kurį sukelia įprasti svorio metimo papildai. Daugelis šių natūralių papildų parduodami kaip maisto papildai. Tai reiškia, kad jie skirti sveikai mitybai.

Raskite geriausias tabletes nutukimui gydyti 


comments powered by Disqus