Pagrindinis puslapis  /   Vyrų sveikata  /  Vidutinio gyvenimo krizė ir andropauzė

Vidutinio gyvenimo krizė ir andropauzė. Kaip natūraliai gydyti andropauzę?

Vidutinio gyvenimo krizė ir andropauzė. Kaip natūraliai gydyti andropauzę? 

Senstančių vyrų sveikata

Kai vyrai mato, kad jaunystės energija ir vyriška jėga atslūgsta, kai jiems sukanka 40 metų, jie patiria prieštaringus jausmus. Kalbant apie fizinius veiksnius, jie turi plaukų slinkimą, nemigą, atminties problemas ir kt. Tokie dalykai dar labiau pablogina padėtį ir pablogina situaciją.

Jie praranda motyvaciją, jaučiasi sudirgę ir labai greitai pavargsta. Kai kuriais atvejais jie gali patirti hiperhidrozę ir veido paraudimą, svorio, raumenų ir skausmų problemas. Erekcijos disfunkcija yra dar vienas nemalonus simptomas. Jo rezultatas yra depresija.

Vidutinio gyvenimo krizė

Beveik kiekvienas žmogus, išgyvenantis vidurio gyvenimo krizę , patirs bent vieną iš minėtų simptomų. Minėtų problemų poveikio laipsnis gali skirtis, tačiau dažnai jis yra gana pražūtingas. Ši gyvenimo vidurio krizė daro įtaką vyrams ir jų gyvenimo kokybei, kuri blogėja senstant kūnui.

Midlife Crisis
Vidutinio gyvenimo krizė
Be to, tai gali sukelti osteoporozę ir širdies sutrikimus. Tai jūs turite nuspręsti, ar norite palengvinti būklę ir išnaikinti senėjimo simptomus. Asmuo turėtų laikytis strategijos, vienijančios skirtingus aspektus, tokius kaip dieta, streso kontrolė, tabako ir alkoholio vartojimo mažinimas.

Senstančių vyrų seksualinė sveikata

Vyrų seksualinė sveikata taip pat keičiasi vyrui senstant. Seksualinė sveikata priklauso nuo lytinio hormono, vadinamo testosteronu. Andropauzė arba paprastai žinoma kaip vyrų menopauzė yra hormoninė būklė, pasireiškianti vyrams po tam tikro amžiaus. Yra fizinių šios būklės priežasčių ir tai atsitinka, kai testosterono lygis po truputį mažėja. Šis procesas prasideda maždaug nuo 30 metų, o po to kas dešimtmetį mažėja 10 proc.

Kadangi testosteronas yra hormonas, padedantis palaikyti lytinį potraukį, spermos kūrimą, lytinių organų ir kūno plaukus, raumenų masę ir kaulinį audinį, andropauzės pasekmės palaipsniui atsiranda, kai žmogus sensta.
Kaip minėta anksčiau, andropauzė yra į menopauzę panaši būklė senstantiems vyrams. Bet kas tiksliai yra andropauzė, kaip ji skiriasi nuo moterų menopauzės ir kaip natūraliai gydyti andropauzę? Išsiaiškinkime.

Kas yra andropauzė?

Su amžiumi susiję vyrų pokyčiai lemia mažą testosterono gamybą ir seksualinės sveikatos pokyčius, kuriems būdingas libido trūkumas ir sutrikęs seksualinis funkcionavimas. Kadangi yra mažas testosterono kiekis, skatinantis vyrų libido, tai turi įtakos vyrų seksualinei veiklai, spermatozoidų skaičiui ir koncentracijai, fizinei energijai ir jėgai.

Hormonų pokyčiai taip pat gali turėti įtakos emocinei sveikatai. Ši būklė vadinama andropauze.
Andropause
Andropauzė ir hormonai
Tai vyksta palaipsniui per vidutinio gyvenimo laikotarpį, o hormonų lygis žymiai sumažėja , nes vyrai sensta. Jis skiriasi nuo menopauzės moterims jo atsiradimo būdu.

Hormoniniai pokyčiai dėl ovuliacijos sustojimo moterims žymi menopauzės pradžią, kuri greitai atsiranda po amžiaus. Tačiau vyrams testosterono lygis bėgant metams mažėja labai palaipsniui.

Kada prasideda andropauzė?

Paprastai vyrai po 50 metų kenčia nuo testosterono lygio sumažėjimo. Kai kurie vyrai gana anksti patiria kritimą dėl nesveiko gyvenimo būdo, ligų ar vaistų. Vyrai turi didžiausią testosterono lygį paauglystėje ir jaunystėje. Po 30 metų amžiaus lygis kasmet sumažėja vienu procentu.

Ar andropauzė yra tas pats, kas vidutinio gyvenimo krizė?

Terminai "andropauzė" ir "vidutinio gyvenimo krizė" dažnai vartojami pakaitomis, tačiau jie iš tikrųjų reiškia skirtingą patirtį, su kuria vyrai gali susidurti naršydami per 40 metų ir vėliau.

Andropauzei būdingas laipsniškas testosterono lygio mažėjimas, paprastai prasidedantis nuo 40-ies ar 50-ies. Šis testosterono sumažėjimas gali sukelti įvairius simptomus, tokius kaip nuovargis, sumažėjęs lytinis potraukis, erekcijos disfunkcija, nuotaikos svyravimai ir kūno sudėties pokyčiai.

Kita vertus, vidutinio gyvenimo krizė yra psichologinis reiškinys, kuriam būdingas nepasitenkinimo, nerimo jausmas ir skubos jausmas padaryti reikšmingus pokyčius savo gyvenime, dažnai kurį sukelia vidutinio amžiaus pasiekimas. Vidurio gyvenimo krizės metu asmenys gali suabejoti savo pasiekimais, santykiais ir bendru gyvenimo tikslu.

Nors tiek vyrų menopauzė, tiek vidutinio gyvenimo krizė gali pasireikšti vidutinio amžiaus metu ir turėti tam tikrų sutampančių simptomų, tokių kaip nuotaikos svyravimai ir libido pokyčiai, tai yra skirtingos patirtys. Vyrų menopauzė pirmiausia susijusi su fiziologiniais pokyčiais, susijusiais su hormonų svyravimais, o vidutinio gyvenimo krizė labiau susijusi su psichologine ir emocine suirute.
Labai svarbu pripažinti skirtumus tarp šių dviejų dalykų ir suprasti, kad ne visi vyrai juos patirs vienodai. Kai kurie vyrai vienu metu gali patirti ir vyrų menopauzę, ir vidutinio gyvenimo krizę, o kiti gali patirti tik vieną arba nė vieno.

Andropauzės simptomai

Andropauzės simptomai gali pasireikšti, kai vyrai pasiekia 40-ųjų pabaigą arba 50-ųjų pradžią. Kai kurie iš šių bendrų simptomų yra šie:

 • Seksualinio potraukio praradimas
 • Erekcijos disfunkcija
 • Mažas spermatozoidų skaičius
 • Mažas spermos kiekis
 • Trūksta energijos
 • Maža raumenų masė
 • Nuotaikų
 • Depresija
 • Nemiga
 • Nuovargis
 • Padidėjęs pilvo riebalų kiekis
 • Sunkumas susikaupti
 • Kaulų tankio sumažėjimas
 • Vyrų krūtų vystymasis
 • Plaukų slinkimas
 • Karščio bangos
 • Sėklidžių dydžio sumažėjimas

Andropauzės iššūkiai ir pasekmės

Įžengę į andropauzės fazę, vyrai susiduria su daugybe iššūkių , kurie gali reikšmingai paveikti jų fizinę, emocinę ir psichinę gerovę. Šie iššūkiai, jei nebus sprendžiami, gali turėti ilgalaikių pasekmių įvairiems jų gyvenimo aspektams.

Vienas iš pagrindinių andropauzės iššūkių yra testosterono lygio sumažėjimas. Testosteronas vaidina lemiamą vaidmenį palaikant raumenų masę, kaulų tankį ir bendrą energijos lygį. Mažėjant testosterono kiekiui, vyrai gali patirti nuovargį, prarasti raumenų masę, padidinti kūno riebalus ir sumažinti fizinę ištvermę. Šie pokyčiai gali ne tik paveikti vyro gebėjimą užsiimti fizine veikla, bet ir paveikti jo savivertę bei pasitikėjimą savimi.

Be to, andropauzė taip pat gali pakenkti seksualinei sveikatai. Sumažėjęs testosterono kiekis gali sukelti tokius simptomus kaip erekcijos disfunkcija, sumažėjęs lytinis potraukis ir sunku pasiekti ar išlaikyti erekciją. Šios problemos gali įtempti intymius santykius ir sukelti nusivylimo, sumišimo ir neadekvatumo jausmus.

Be fizinių simptomų, andropauzė taip pat gali turėti didelį poveikį psichinei ir emocinei gerovei. Hormoniniai svyravimai andropauzės metu gali prisidėti prie nuotaikos svyravimų, dirglumo, nerimo ir depresijos. Vyrams gali būti sunku susidoroti su šiais pokyčiais, o tai sukelia sumišimo, izoliacijos ir žemos savivertės jausmus.

Negydomos andropauzės pasekmės gali apimti ne tik individualią sveikatą, bet ir paveikti santykius bei bendrą gyvenimo kokybę. Intymi partnerystė gali nukentėti dėl seksualinių sunkumų ir emocinės įtampos, dėl kurios nutrūksta bendravimas ir sumažėja intymumas.
Vyrams, patiriantiems andropauzę, labai svarbu atpažinti šiuos iššūkius ir kreiptis pagalbos į sveikatos priežiūros specialistus, artimuosius ir palaikymo grupes. Ankstyvas simptomų šalinimas ir gydymo galimybių tyrimas gali padėti sušvelninti neigiamas andropauzės pasekmes ir pagerinti bendrą gyvenimo kokybę. Imdamiesi aktyvių veiksmų andropauzei valdyti, vyrai gali pereiti šį etapą su didesniu atsparumu ir gerove.

Andropauzė ir erekcijos disfunkcija

Viena didžiausių andropauzės problemų yra erekcijos disfunkcija. Tai gali būti didžiausias vyrų rūpestis ir pirmoji priežastis, kodėl vyrai nori sužinoti, kaip natūraliai gydyti andropauzę. Andropauzės metu, kai testosterono lygis nukrenta per greitai arba sumažėjo perpus nuo didžiausio lygio, vyrų seksualinė sveikata pradeda kentėti. Taip pat pradedate jausti kitus aukščiau aptartus simptomus.

Erekcijos disfunkcija vyrams yra labai dažna 40-ųjų pabaigoje ir 50-aisiais dėl didelio testosterono lygio sumažėjimo. Pagrindinio lytinio hormono trūkumas vyro organizme neigiamai veikia lytinį potraukį. Vyrai pradeda patirti libido praradimą ir taip pat nesugeba atlikti seksualinės veiklos.
Andropause
Andropauzė ir impotencija
Mažas testosterono kiekis taip pat turi įtakos lytinio organo funkcionavimui, o tai sukelia erekcijos problemų seksualinės veiklos metu. Vyrams nepavyksta pasiekti ir išlaikyti erekcijos seksualinės veiklos metu, todėl pasitenkinimas ir malonumas yra nulinis. Mažas testosterono kiekis ir erekcijos disfunkcija taip pat yra susiję su maža spermos gamyba ir spermos koncentracijos sumažėjimu.

Apskritai, noras užsiimti seksualine veikla, erekcija ir seksualine veikla labai trukdo prasidėjus andropauzei ir sumažėjus hormonų lygiui.

Kaip išvengti andropauzės?

Pagrindinis klausimas, kurį visi vyrai turi galvoje, yra "kaip išvengti andropauzės?".

Štai keletas natūralių pokyčių , kuriuos turite įgyvendinti savo gyvenime, kad išvengtumėte andropauzės rinkinio ir nuolat didintumėte hormonų lygį, kad išvengtumėte erekcijos disfunkcijos, plaukų slinkimo, fizinės jėgos trūkumo ir kitų pagrindinių simptomų:

 • Gyvenimo būdo pokyčiai
 • Sveika mityba
 • Pratimai

Gyvenimo būdo pokyčiai

Gyvenimo būdo veiksniai yra labai atsakingi už ankstyvą ar greitą andropauzę. Daugelis andropauzės simptomų atsiranda dėl gyvenimo būdo problemų , tokių kaip priklausomybė nuo alkoholio, nerimas, stresas, depresija, miego trūkumas ir prasta mityba.

Pakeiskite savo gyvenimo būdą gerindami mitybą ir mažindami cigarečių rūkymą bei alkoholio vartojimą. Didžiausias veiksnys yra stresas ir nerimas, dėl kurio labai pasikeičia hormonų lygis. Santykių klausimai, finansiniai rūpesčiai, vidutinio gyvenimo krizė ir kitos problemos vaidina didelį vaidmenį andropauzėje. Pabandykite pašalinti šias priežastis, kad galėtumėte gyventi be streso, atsipalaidavęs.

Sveika mityba

Sveika mityba yra vienas geriausių būdų išvengti andropauzės. Vyrams reikia baltymų, vitaminų ir mineralų, kad išlaikytų raumenų masę ir padėtų gaminti testosteroną. Cinkas, omega-3 riebalų rūgštys, vitaminas D yra gyvybiškai svarbūs testosterono gamybai. Į įprastą racioną įtraukite liesus gyvūninius baltymus, jūros gėrybes, tuną, sardines, austres, riešutus, žalias lapines daržoves ir neriebius pieno produktus.

Pratimai

Norėdami išvengti andropauzės, turite išlikti tinkami ir reguliariai mankštintis. Mankšta kontroliuoja kraujospūdį ir pašalina kitas ligas, tokias kaip diabetas ir nutukimas, kurios gali pagreitinti andropauzę. Tai pagerina jūsų kraujotaką, pagerina jūsų reprodukcinių organų funkcionavimą. Pratimai taip pat yra būtini norint tinkamai gaminti hormonus organizme, ypač padedant organizmui gaminti daugiau testosterono.

Vyrai kasdien turi reguliariai mankštintis bent trisdešimt minučių, kad paskatintų testosterono gamybą organizme. Kiekvieną dieną užsiimkite sportu ar praktikuokite širdies ir kraujagyslių pratimus, kad išlaikytumėte formą ir išsaugotumėte savo vyriškumą.

Andropauzės gydymo galimybės

Andropause
Andropauzės gydymo galimybės
Nors jūs nerasite gydymo nuo savo vidurio gyvenimo krizės, galite pagerinti savo gyvenimo kokybę naudodamiesi tam tikromis andropauzės gydymo galimybėmis, kurios gali padėti jums kovoti su andropauzės pasekmėmis. Populiariausi erekcijos stiprikliai gaminami vadinamųjų erekcijos tablečių pavidalu.

Šios tabletės iš tikrųjų yra ne kas kita, kaip maisto papildai andropauzės gydymui. Jie gali atnešti teigiamų pokyčių jūsų seksualiniame gyvenime, o tai padės pagerinti jūsų gyvenimo kokybę apskritai. Netikėkite tais, kurie sako, kad tokios tabletės nėra vertos išleistų pinigų.

Tai labai svarbu, nes seksas yra varomoji jėga, turinti įtakos mūsų gyvenimui ir santykiams. Seksas yra glaudžiai susijęs su emocijomis ir mes negalime jo priimti atskirai. Moterys teikia pirmenybę tiems vyrams, kurie yra stiprūs ir geri lovoje. Jie nori, kad jų vyrai turėtų seksualinę energiją. Ir, žinoma, jie nenori praleisti savo gyvenimo su tais vyrais, kurie kenčia nuo andropauzės ir jos pasekmių.

Maisto papildai andropauzei

Raktas į aukščiausios kokybės vyrų sveikatą ir vyriškumo išsaugojimą yra tinkamas valgymas. Vyrai reikalauja daugiau kalorijų nei moterys ir turi valgyti daug baltymų ir skaidulų turinčių maisto produktų. Pieno produktai, liesi baltymai ir augaliniai baltymai yra svarbūs, kad jų jėga ir reprodukcinė sveikata būtų nepažeisti.

Tačiau maisto produktai dažnai nėra tinkami, kad suteiktų jums reikiamą vitaminų ir mineralų kiekį. Kai per maistą nesuvartosite reikiamo kiekio vitaminų ir mineralų, gali nukentėti reprodukcinė sveikata.
Andropause
Natūralūs papildai andropauzės gydymui

Natūralus andropauzės gydymas

Jums reikia natūralaus andropauzės gydymo. Paprastai tai yra maisto papildai , kuriuose yra būtinų vitaminų, žolelių ar mineralų, kad tokiu metu pagerintumėte savo seksualinę sveikatą. Šie papildai yra geriausios andropauzės gydymo galimybės, nes jie papildo organizme trūkstamas maistines medžiagas. Jie padeda natūraliai gaminti vyrišką hormoną, vadinamą testosteronu.

Štai keletas gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų testosteroną didinančiuose papilduose, siekiant išgydyti mažas testosterono problemas, pagerinti seksualinę sveikatą ir natūraliai gydyti andropauzę:

 • D-asparto rūgštis
 • Dehidroepiandrosteronas
 • Cinkas
 • Žolelių papildai

D-asparto rūgštis

Testosteroną didinančiuose papilduose gali būti šios nepakeičiamos natūralios aminorūgšties, vadinamos D-asparto rūgštimi. Tyrimai rodo, kad ši aminorūgštis turi savybių padidinti liuteinizuojantį hormoną vyrams, todėl vyrų reprodukcinio organo Leydig ląstelės gamina daugiau testosterono. Tai taip pat pagerina spermos gamybą ir sveikatą.

DHEA

DHEA arba dehidroepiandrosteronas yra antinksčių išskiriamas hormonas ir palaiko optimalų testosterono kiekį. Papildai, kurių sudėtyje yra DHEA, veikia kaip anabolinis steroidas, padedantis valdyti reikiamą testosterono kiekį. Kai žmonės sensta ir andropauzė pradeda įsigalėti, DHEA papildai gali padėti padidinti vyriškų hormonų kiekį.

Cinkas

Cinkas yra vienas mineralas, kuris yra gyvybiškai svarbus vyrų reprodukcinei sveikatai. Vyrams, turintiems žemą testosterono kiekį, labai naudingi cinko papildai. Tai padeda išgydyti nevaisingumą ir didina vyrų reprodukcinę sveikatą. Cinko papildų vartojimas yra būtinas andropauzės metu, siekiant pagerinti seksualinę sveikatą.

Žolelių papildai

Be vitaminų ir mineralinių papildų, rinkoje yra ir kitų vaistažolių papildų, skirtų andropauzės gydymui . Vaistažolės, tokios kaip ashwagandha, ožragė, ženšenis ir Yohimbe, daro stebuklus žmonėms, turintiems mažą testosterono kiekį. Šios žolelės pagerina testosterono gamybą, taip padėdamos spermos gamybai, skaičiui, spermos sveikatai, judrumui ir libido.

Kaip natūraliai gydyti andropauzę? Išvada.

Andropauzė yra dažna ir gali atsitikti bet kam kaip natūralus reiškinys. Tačiau tai galima kontroliuoti, jei tinkamu laiku ieškote natūralių andropauzės gydymo galimybių .

Andropause
Andropauzę galima gydyti!
Nors tinkama mityba ir gyvenimo būdo pokyčiai gali pažaboti andropauzės pradžią, aprūpinimas savo kūnu tinkamais vitaminais ir mineralais padeda pagerinti vyrų seksualinę sveikatą. Šie natūralūs būdai padeda natūraliai gaminti optimalų vyriško lytinio hormono kiekį, kad išsaugotumėte savo vyriškumą ir vaisingumą daugelį metų.

Nors visi vyrai nori būti seksualiai stiprūs, daugeliui vyrų sunku nusipirkti andropauzės gydymo produktų, nes jie nesijaučia patogiai tai darydami arba mano, kad tai įžeidžia jų ego ir vyriškumą. Laimei, šiandien daugeliui vyrų pavyksta išmokti natūraliai gydyti andropauzę ir sutikti, kad jiems gali prireikti pagalbos ir nusipirkti šių produktų.

Natūralių andropauzės gydymo produktų privalumai

Natūralūs andropauzės gydymo produktai padeda pagerinti situaciją iš skirtingų taškų.

 • Visų pirma, jie padeda įveikti andropauzę.
 • Antra, jie pagerina vyro seksualinį gyvenimą. Naudojant jį vyrai turi geresnę erekciją, taip pat pagerėja apimtis ir ilgis.
 • Trečia: Labai svarbu, kad pagerėtų ir bendra vyro sveikata.
 • Ketvirta: pagerėja kraujotaka, o tai pagerina kraujotaką dubens srityje.
 • Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas yra tai, kad vyrų libido stiprinimo produktai daro stebuklus santykiuose, nes seksas yra jų pagrindas.
Visiškai aišku, kodėl vis daugiau vyrų pradeda pasitikėti natūraliomis andropauzės gydymo tabletėmis ir dažnai jas vartoja.

Patarimai, kaip pasirinkti tinkamas natūralias tabletes

Kai reikia pasirinkti natūralias tabletes andropauzės simptomams pašalinti ir seksualinei sveikatai stiprinti, būtina priimti pagrįstus sprendimus, kad būtų užtikrintas saugumas ir veiksmingumas. Štai keletas patarimų, kurie padės išsirinkti tinkamas natūralias tabletes:

 • Tyrimo ingredientai: Skirkite laiko natūralių tablečių ingredientų tyrimams. Ieškokite papildų, kuriuose yra kliniškai patvirtintų ingredientų, kurie, kaip žinoma, palaiko hormonų pusiausvyrą ir seksualinę funkciją, tokių kaip Tribulus terrestris, Tongkat Ali, maca šaknis ir raguotos ožkų piktžolės. Venkite produktų su dirbtiniais priedais, užpildais ar potencialiai kenksmingais ingredientais.
 • Patikrinkite produkto kokybę: Ieškokite natūralių tablečių, pagamintų gerbiamų gamintojų, kurie laikosi griežtų kokybės kontrolės standartų. Patikrinkite, ar nėra sertifikatų, pvz., Geros gamybos praktikos (GGP) sertifikavimo, kuris užtikrina, kad produktas būtų pagamintas patalpose, atitinkančiose griežtus kokybės ir saugos standartus.
 • Perskaitykite klientų atsiliepimus: Prieš pirkdami perskaitykite klientų atsiliepimus ir atsiliepimus, kad įvertintumėte produkto efektyvumą ir patikimumą. Atkreipkite dėmesį į atsiliepimus apie seksualinės sveikatos, energijos lygio ir bendros savijautos pagerėjimą. Tačiau būkite atsargūs dėl pernelyg perdėtų teiginių ar atsiliepimų, kurie atrodo per geri, kad būtų tiesa.
 • Pasikonsultuokite su sveikatos priežiūros specialistais: Prieš pradėdami bet kokį naują papildų režimą, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, ypač jei turite sveikatos sutrikimų arba vartojate vaistus. Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas gali pasiūlyti asmenines rekomendacijas ir užtikrinti, kad natūralios tabletės būtų saugios ir atitiktų jūsų individualius poreikius.
 • Apsvarstykite dozavimą ir formulavimą: Atkreipkite dėmesį į rekomenduojamą natūralių tablečių dozę ir formulavimą. Kai kuriems papildams gali prireikti didesnio ar dažnesnio dozavimo, kad būtų pasiekti optimalūs rezultatai. Be to, apsvarstykite tablečių, tokių kaip kapsulės, tabletės ar milteliai, formulę ir pasirinkite variantą, kuris geriausiai atitinka jūsų pageidavimus ir gyvenimo būdą.
 • Įvertinkite ekonominį efektyvumą: Nors kaina neturėtų būti vienintelis lemiamas veiksnys, atsižvelkite į natūralių tablečių ekonominį efektyvumą, palyginti su kitomis gydymo galimybėmis. Palyginkite skirtingų prekių ženklų kainas ir atsižvelkite į tokius veiksnius kaip porcijų skaičius viename konteineryje ir visos galimos nuolaidos ar akcijos.
 • Stebėkite rezultatus: Pasirinkę natūralią piliulę, stebėkite savo pažangą ir atkreipkite dėmesį į bet kokius simptomų ir bendros savijautos pokyčius. Suteikite priedui pakankamai laiko dirbti, nes gali prireikti kelių savaičių ar mėnesių, kol pastebėsite pastebimus patobulinimus. Jei nematote norimų rezultatų, apsvarstykite galimybę koreguoti dozę arba išbandyti kitą produktą.
Vadovaudamiesi šiais patarimais, galite priimti pagrįstus sprendimus ir pasirinkti tinkamas natūralias tabletes, kurios palaikytų jūsų kelionę link geresnės seksualinės sveikatos ir bendros gerovės andropauzės metu.

Padidinkite testosterono kiekį ir natūraliai gydykite andropauzę
comments powered by Disqus