Pagrindinis puslapis  /   Vyrų sveikata  /  Spermos gamyba po 40 metų

Spermos gamyba po 40 metų. Kaip senėjimas veikia spermatozoidų skaičių ir vyrų vaisingumą.

Spermos gamyba po 40 metų. Kaip senėjimas veikia spermatozoidų skaičių ir vyrų vaisingumą. 

Spermos gamybos problema po 40 metų

Jei esate vyresnis nei 40 metų, tikėtina, kad turite mažą spermatozoidų skaičių ir galvojate apie spermos gamybos didinimą. Beveik kiekvienam suaugusiam vyrui to reikia ir jų priežastys gali būti skirtingos. Visų pirma, tai padeda vyrams padidinti vaisingumą, tačiau tai nėra vienas motyvas. Be pagerėjusio vaisingumo, tai padeda vyrų orgazmams tapti daug intensyvesniems!

Tačiau vien šis raginimas neduos reikiamo rezultato, jei vyras tiesiog sėdės ir nesiims jokių žingsnių šiam tikslui pasiekti. Rezultatai yra neįtikėtini, o poveikis suaugusių vyrų gerovei iš tikrųjų pastebimas, nes tokiu būdu pagerėja vyrų energija, potencija ir ejakuliacijos kiekis. Remiantis tyrimais, didesnės ejakuliacijos padidina serotonino hormono kiekį, kuris, kaip žinoma, padeda reguliuoti nuotaiką ir socialinį elgesį, apetitą ir virškinimą, miegą ir atmintį.
Tačiau daugumai vyrų patinka tai, kad orgazmas pasirodo intensyvesnis.
Problemą tyrinėjo ir mokslininkai. Jų analizė papildomai padeda vyrams susidoroti su problema.

Vyrų seksualinė sveikata po 40 metų

Per pastarąjį dešimtmetį buvo atlikta daugybė vyrų seksualinės sveikatos tyrimų. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai siūlo naudoti maisto papildus vyrų seksualinėms problemoms spręsti. Jei ketinate padidinti spermos gamybą, nėra geresnio būdo tai padaryti, nei vartoti maisto papildus, kurie gaminami atsižvelgiant į šią funkciją.

Buvo ir kitų alternatyvų, kurias jie taip pat ištyrė, tačiau maisto papildai pasirodė esąs patogiausias būdas padidinti spermos gamybą. Jų naudojimas buvo priimtas kaip veiksmingas ir nekenksmingas , palyginti su varpos pratimais.

Vyrų reprodukcinės sistemos senėjimo pokyčiai

Daugelis vyrų per 40-uosius metus patiria reikšmingų kūno pokyčių . Dauguma žmonių yra girdėję apie kūno riebalų padidėjimą, tačiau vyrų organizme, įskaitant vyrų reprodukcinę sistemą, yra daugiau pokyčių.

Vyrų reprodukcinė sistema išgyvena reikšmingus pokyčius po to, kai vyrui sukanka 40 metų. Dėl pokyčių gali sumažėti seksualinė sveikata, sumažėti vyrų vaisingumas, vyrų gaminamų spermatozoidų kiekis ir kt.
Aging Changes in Male Reproductive System
Vyrų reprodukcinės sistemos senėjimo pokyčiai
Per 40-uosius metus vyro sėklidės išgyvena daugybę pokyčių, ir šie pokyčiai gali turėti įtakos jo vaisingumui ir spermos kokybei. Padaugėja nenormalių spermatozoidų , kurie dažnai klasifikuojami kaip "negyvi".

Neseniai paskelbtame moksliniame straipsnyje, paskelbtame "International Journal of Andrology", nustatyta, kad spermatozoidų skaičių, spermatozoidų judrumą ir bendrą vyro vaisingumą neigiamai veikia padidėjęs nenormalių spermatozoidų kiekis. Šie duomenys buvo pastebėti visų rasių ir amžiaus vyrams.
Straipsnyje taip pat nustatyta, kad nenormalaus spermatozoidų skaičiaus padidėjimas buvo susijęs su senėjimo sukelta sėklidžių degeneracija. Degeneracija sukelia spermos DNR pažeidimo padidėjimą ir nenormalių spermatozoidų padidėjimą.

Be spermos anomalijų, taip pat gali sumažėti lytinis potraukis ir erekcijos disfunkcija. Padidėjęs nenormalių spermatozoidų kiekis turi įtakos tikimybei, kad vyro vaikai sirgs genetinėmis ligomis, ir sukelia persileidimų padidėjimą. Vyrų, patyrusių persileidimą, tyrimai parodė, kad jų spermoje buvo daugiau spermos, turinčios DNR pažeidimų.

Vis labiau nerimaujama dėl spermos problemų poveikio vyrų vaisingumui. Tyrimai rodo, kad senėjimo sukeltos spermos problemos gali sukelti nevaisingumą 30% vyrų nevaisingumo atvejų. Kai kuriais atvejais tai galėjo būti nepastebėta iki šiol.

Gyvenimo būdo veiksniai ir įpročiai, turintys įtakos spermos kokybei po 40 metų

Vyrams senstant, įvairūs gyvenimo būdo veiksniai ir įpročiai gali reikšmingai paveikti spermos kokybę, taigi ir vyrų vaisingumą. Šių veiksnių poveikio supratimas yra labai svarbus tiems, kurie nori išlaikyti ar pagerinti savo reprodukcinę sveikatą sulaukę 40 metų.

Lifestyle Factors and Habits
Gyvenimo būdo veiksniai ir įpročiai

Dieta ir mityba

Dieta vaidina lemiamą vaidmenį užtikrinant bendrą sveikatą, įskaitant reprodukcinę sveikatą. Dieta, kurioje gausu pagrindinių maistinių medžiagų, gali skatinti optimalią spermos gamybą. Antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir E, randami vaisiuose ir daržovėse, padeda apsaugoti spermą nuo oksidacinės žalos. Cinkas, kurio gausu riešutuose, sėklose ir liesoje mėsoje, yra gyvybiškai svarbus spermos vystymuisi ir judrumui. Omega-3 riebalų rūgštys, dažniausiai randamos riebioje žuvyje, pavyzdžiui, lašišoje, taip pat gali teigiamai paveikti spermos kokybę.

Ir atvirkščiai, per didelis perdirbtų maisto produktų, saldžių gėrimų ir didelio sočiųjų riebalų kiekio vartojimas gali turėti neigiamą poveikį spermos sveikatai.

Pratimai ir fizinis aktyvumas

Reguliarus fizinis aktyvumas yra naudingas bendrai savijautai ir gali teigiamai paveikti vaisingumą. Įsitraukimas į vidutinio sunkumo mankštą gali padėti išlaikyti sveiką kūno svorį, reguliuoti hormonų kiekį ir sumažinti stresą - visa tai yra veiksniai, susiję su spermos kokybe. Tačiau per didelis ar intensyvus fizinis krūvis gali turėti priešingą poveikį, potencialiai sumažindamas spermos gamybą. Labai svarbu rasti pusiausvyrą, o konsultacijos su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju ar kūno rengybos ekspertu gali padėti pritaikyti mankštos režimą pagal individualius poreikius.

Rūkymas, alkoholis ir piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis

Rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas ir piktnaudžiavimas narkotinėmis medžiagomis gali žymiai pabloginti spermos kokybę. Rūkymas į organizmą įveda kenksmingų toksinų, kurie gali pažeisti spermos DNR. Panašiai per didelis alkoholio vartojimas gali sukelti hormonų disbalansą ir sumažinti testosterono kiekį, o tai turi įtakos vaisingumui. Neteisėti narkotikai taip pat gali turėti didelį neigiamą poveikį.

Mesti rūkyti, saikingai vartoti alkoholį ir ieškoti pagalbos dėl piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis gali pagerinti spermos kokybę ir bendrą sveikatą.

Streso valdymas

Lėtinis stresas ir nerimas gali sutrikdyti hormonų gamybą ir spermos funkciją. Veiksmingų streso valdymo metodų, tokių kaip sąmoningumas, joga ar meditacija, paieška gali padėti išlaikyti optimalią spermos kokybę. Atsipalaidavimo metodų praktikavimas gali padėti sumažinti kortizolio kiekį ir pagerinti bendrą savijautą.

Su amžiumi susijusios sveikatos būklės ir vaistai: poveikis spermos kokybei po 40 metų

Vyrams senstant, jie tampa jautresni įvairioms sveikatos būklėms , kurios gali turėti įtakos jų reprodukcinei sveikatai ir spermos kokybei. Be to, tam tikrų vaistų vartojimas šiems su amžiumi susijusiems negalavimams valdyti gali turėti skirtingą poveikį vyrų vaisingumui.

Age-Related Health Conditions and Medications
Su amžiumi susijusios sveikatos būklės ir vaistai

Diabetas

Diabetas, ypač 2 tipo diabetas, labiau paplitęs tarp vyresnio amžiaus žmonių. Didelis cukraus kiekis kraujyje, susijęs su diabetu, gali turėti įtakos spermos kokybei. Tai gali sukelti oksidacinį stresą ir DNR pažeidimus spermos ląstelėse. Be to, kai kurie vaistai nuo diabeto, tokie kaip sulfonilkarbamidai, gali sumažinti testosterono kiekį ir dar labiau paveikti vaisingumą.

Veiksmingas diabeto valdymas, įskaitant stabilaus cukraus kiekio kraujyje palaikymą, yra būtinas norint išsaugoti spermos kokybę.

Hipertenzija (aukštas kraujospūdis)

Hipertenzija yra dar viena dažna su amžiumi susijusi sveikatos būklė. Kai kurie vaistai, vartojami aukštam kraujospūdžiui valdyti, tokie kaip beta adrenoblokatoriai ir tiazidiniai diuretikai, gali paveikti erekcijos funkciją ir sumažinti libido. Šis poveikis gali netiesiogiai paveikti vaisingumą. Hipertenzija sergantiems vyrams labai svarbu glaudžiai bendradarbiauti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais, kad būtų rastas tinkamas vaistų vartojimo režimas, kuris sumažintų šį šalutinį poveikį ir veiksmingai kontroliuotų kraujospūdį.

Statinai (cholesterolio kiekį mažinantys vaistai)

Statinai dažnai skiriami vyresnio amžiaus žmonių aukštam cholesterolio kiekiui valdyti. Nors šie vaistai paprastai yra gerai toleruojami, kai kurie tyrimai rodo galimą ryšį tarp statinų vartojimo ir sumažėjusio testosterono kiekio. Mažesnis testosterono kiekis gali turėti įtakos spermos gamybai. Tačiau įrodymai apie tai yra nevienareikšmiai, todėl statinų nauda mažinant širdies ligų riziką turėtų būti atidžiai pasverta atsižvelgiant į galimas vaisingumo problemas.

Pakaitinė hormonų terapija (PHT)

Kai kuriems vyresniems nei 40 metų vyrams gali būti taikoma pakaitinė hormonų terapija , siekiant išspręsti su amžiumi susijusį testosterono lygio sumažėjimą. Nors PHT gali turėti teigiamą poveikį seksualinei funkcijai, raumenų masei ir nuotaikai, jis taip pat gali slopinti natūralią testosterono gamybą. Šis slopinimas gali turėti įtakos spermos gamybai. Vyrai, svarstantys apie PHT, turėtų aptarti vaisingumo išsaugojimo galimybes su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais.

Su amžiumi susiję sveikatos sutrikimai ir jiems valdyti naudojami vaistai gali turėti įvairų poveikį spermos kokybei ir vyrų vaisingumui po 40 metų. Labai svarbu, kad asmenys atvirai bendrautų su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjais apie savo reprodukcinius tikslus ir rūpesčius.

Kaip senėjimas veikia spermatozoidų skaičių ir vyrų vaisingumą?

Kaip senėjimas veikia spermatozoidų skaičių ir vyrų vaisingumą? Senėjimas įvairiais būdais veikia vyrų vaisingumą ir spermatozoidų skaičių. Bėgant metams, sėklidėse esantys hormonai ir fermentai, atsakingi už spermos gamybą, veikia mažiau efektyviai. Sėklidės ilgainiui pradės gaminti mažiau spermatozoidų.

Aging Affects Sperm Count and Male Fertility
Senėjimas turi įtakos spermatozoidų skaičiui ir vyrų vaisingumui
Yra du įprasti būdai, kaip amžius daro įtaką vyrų vaisingumui.

1. Testosterono gamybos sumažėjimas

Vyrai gali pradėti gaminti mažiau testosterono, vyriško lytinio hormono, kuris yra būtinas vyrų seksualinei sveikatai. Testosterono gamybai įtakos turi daugybė skirtingų veiksnių, įskaitant:

  • Hormoniniai pokyčiai, tokie kaip žmogaus augimo hormono (HGH) ar estrogenų kiekio sumažėjimas, kuris dažnai pasireiškia su amžiumi
  • Gyvenimo būdo veiksniai, pavyzdžiui, kiek alkoholio, sodos ir greito maisto vyrai valgo
  • Dieta, ypač riebalų rūšis, kurią valgo vyrai

2. Spermos gamybos sumažėjimas

Be testosterono gamybos sumažėjimo, taip pat sumažėja spermatozoidų skaičius - spermatozoidų, kurie gaminami vyresnio amžiaus vyrams, skaičius. Spermos gamybos ir spermatozoidų skaičiaus praradimas atsiranda bet kuriame amžiuje, nors jis gali būti labiau pastebimas, kai jis atsiranda vyresnio amžiaus vyrams.

Senėjimas ir spermos kokybė

Senėjimas daro įtaką spermos kokybei dėl dviejų skirtingų tipų problemų, fizinių ir cheminių, aiškina dr. Stevenas Shainbergas, reprodukcinis endokrinologas ir Niujorko "Weill Cornell Medicine" vyrų vaisingumo programų direktorius. "Be fizinių problemų, tokių kaip prasta mityba ir kepenys, kurios neveikia optimaliai, yra ir cheminių problemų", - aiškina jis. "Kai sperma kaupiama, laikui bėgant ji degraduoja, o tai gali būti dėl maiste esančių cheminių medžiagų. Dėl to spermatozoidai gali būti mažiau judrūs ir funkcionuoti."

"Kuo ilgiau sperma saugoma, tuo didesnė tikimybė, kad ji patirs ne tik fizinę, bet ir cheminę problemą", - tęsia Shainbergas. "Sperma saugoma epididimijoje, kur yra daug vietos spermatozoidams surinkti, o per ilgai saugoma sperma greičiausiai turės fizinių problemų."
Shainbergas pažymi, kad pagrindinis spermos kokybės veiksnys yra amžius: Galima laikyti tik tiek spermos, jei ji suyra. Tiesą sakant, kai spermatozoidai sensta, gali būti per vėlu ką nors daryti, nes yra taškas, kai spermos kokybė nesikeičia.

Shainbergas taip pat pabrėžia, kad visi vyrai, kenčiantys nuo nevaisingumo problemų, nesvarbu, kokia priežastis, turėtų reguliariai tikrinti spermą. "Jei sperma yra prastos kokybės, svarbu pabandyti nustatyti, ar yra fizinė, ar cheminė problema", - aiškina jis. "Jei yra fizinė problema, yra priemonių, kurių galima imtis siekiant pagerinti spermos kokybę."

Kaip padidinti spermos gamybą?

Daugelis moterų prisipažįsta, kad nenori likti su partneriu, kuris jų seksualiai netenkina. Visos tos moterys nori turėti partnerį, kuris galėtų suteikti joms visišką malonumą. Moterims patinka vyrai, kurie sužadina savo seksualinį susijaudinimą ir kreipiasi į juos. Jiems patinka vyrai, kurie maišo savo kraują. Tarp įtakingiausių veiksnių yra žmogaus sugebėjimas patenkinti savo moterį.

Tai yra didžiulė natūralių papildų priežastis. Yra įvairių priemonių ir natūralių papildų, leidžiančių vyrams padidinti spermos gamybą. Kasdien vartokite daug vitaminų ir jūsų kūnas bus aprūpintas būtinomis maistinėmis medžiagomis, kurios yra tokios naudingos, kai organizmas yra išsekęs.

Štai dar keli patarimai , kaip padidinti spermos gamybą po 40 metų:

  • Gerkite daugiau vandens.
  • Be to, atminkite, kad reguliarus fizinis krūvis išlaikys jūsų kūną tinkamą ir vyrų funkciją tinkamu lygiu.
  • Būkite atsargesni savo meniu ir rinkitės mitybos dietą , o ne nesveikus užkandžius ir perdirbtus produktus.
  • Atsisakykite rūkymo, bet jei neturite valios jėgų tai padaryti, pabandykite suvaldyti šį blogą įprotį. Atsižvelkite į jo neigiamą įtaką jūsų spermai, jos tūriui ir kokybei.
  • Alkoholis yra dar vienas įprotis, kurį turėsite kontroliuoti. Pabandykite jį naudoti vidutiniškai.
  • Nenuvertinkite, ką jums reiškia poilsis . Tai būtina jūsų sveikatai ir geram miegui.
  • Ir pagaliau turime pasakyti, kad visą laiką turėkite aktyvią malonią seksualinę patirtį - tai išlaikys jus tinkamus ir energingus.

Maisto papildai ir dietos planai: spermos kokybės palaikymas po 40 metų

Dieta ir mityba vaidina lemiamą vaidmenį palaikant bendrą sveikatą ir gali turėti didelės įtakos spermos kokybei, ypač vyresniems nei 40 metų vyrams. Nors subalansuota mityba, kurioje gausu pagrindinių maistinių medžiagų, yra labai svarbi, kai kurie konkretūs mitybos vitaminai ir mineralai bei mitybos planai parodė pažadą palaikyti ir pagerinti spermos kokybę.

Nutritional Supplements Supporting Sperm Quality
Maisto papildai, palaikantys spermos kokybę

Pagrindinės maistinės medžiagos spermos sveikatai

  • Antioksidantai: Antioksidantai, tokie kaip vitaminas C ir E, padeda apsaugoti spermos ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Uogos, citrusiniai vaisiai, riešutai ir lapiniai žalumynai yra puikūs mitybos šaltiniai.
  • Cinkas: Cinkas yra būtinas spermos gamybai ir judrumui. Maisto produktuose, tokiuose kaip liesa mėsa, jūros gėrybės, pupelės ir riešutai, gausu cinko.
  • Folatas: Folatas yra gyvybiškai svarbus DNR sintezei spermoje. Tai galima rasti žaliose daržovėse, ankštiniuose augaluose ir spirituotuose grūduose.
  • Omega-3 riebalų rūgštys: Šie sveiki riebalai, randami riebiose žuvyse, tokiose kaip lašiša, chia sėklos ir linų sėmenys, gali teigiamai paveikti spermos morfologiją ir judrumą.

Mitybos modeliai, į kuriuos reikia atsižvelgti

  • Viduržemio jūros dieta: Ši dieta, kurioje gausu vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų ir sveikų riebalų (pvz., Alyvuogių aliejaus), yra susijusi su pagerėjusia spermos kokybe. Antioksidantai ir sveiki riebalai šioje dietoje gali būti naudingi spermos sveikatai.
  • DASH dieta: Dietiniai metodai hipertenzijai sustabdyti (DASH) dieta, kurioje pabrėžiami vaisiai, daržovės, liesi baltymai ir sveiki grūdai, gali teigiamai paveikti tiek širdies sveikatą, tiek spermos kokybę.
  • Žemo glikemijos indekso (GI) dieta: Dieta, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas žemo GI maisto produktams, kurie lėtai išskiria gliukozę į kraują, gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir sumažinti atsparumo insulinui riziką, o tai gali turėti įtakos spermos kokybei.

Maisto papildai

  • Kofermentas Q10 (CoQ10): CoQ10 yra antioksidantas, kuris buvo ištirtas dėl jo potencialo pagerinti spermos parametrus, įskaitant judrumą.
  • L-karnitinas: Ši aminorūgštis gali sustiprinti spermatozoidų judrumą ir funkciją.
  • Vitaminas D: Pakankamas vitamino D kiekis yra susijęs su geresniu spermatozoidų judrumu ir morfologija. Papildai gali būti reikalingi tiems, kurie turi trūkumų.
Svarbu pažymėti, kad nors maisto papildai gali būti naudingi, jie turėtų būti vartojami vadovaujant sveikatos priežiūros paslaugų teikėjui, ypač sprendžiant konkrečias vaisingumo problemas.
Dietos, kurioje gausu pagrindinių maistinių medžiagų, palaikymas ir mitybos modelių, skatinančių bendrą sveikatą, laikymasis gali teigiamai paveikti vyresnių nei 40 metų vyrų spermos kokybę. Be to, atsižvelgiant į tikslinius maisto papildus, kai tinkama, gali būti suteikta papildoma parama tiems, kurie nori pagerinti savo reprodukcinę sveikatą.

Geriausi produktai spermos gamybai padidinti

Yra daug būdų, kaip padidinti spermos gamybą suaugusiems vyrams. Tarp jų vienas iš pagrindinių vaidmenų yra natūralių papildų, kurie padidina spermos gamybą po 40 metų, vartojimas.

Šiandien internetinėse parduotuvėse yra didelis tokių produktų pasirinkimas.
Visi šie produktai gali suteikti nuostabų efektą ir padidinti spermos gamybą po 40 metų.
Šis poveikis pagrįstas mediciniškai patvirtinta aukštos kokybės ingredientų formule. Rezultatas tikrai įspūdingas - nuo per didelio seksualinio gyvenimo etapo iki padidėjusio spermos gamybos kiekio. Net jausmas bus baltesnis ir vienalytis.

Bet niekas, bet jūs negalite nuspręsti, ką pasirinkti. Tiesiog gydytojas gali duoti tinkamą patarimą ir konsultacija yra griežtai patartina. Yra daug skirtingų būdų, bet jūs turite priimti galutinį sprendimą. Jei norite padidinti spermos gamybą, nėra ko jaudintis. Turėtumėte būti atkaklūs ir tai padės jums pasiekti savo tikslą.

Padidinkite spermos gamybą po 40 metų 


comments powered by Disqus