Pagrindinis puslapis  /   Suaugusiųjų sveikata  /  Kaip atsikratyti spuogų ant kūno

Kaip atsikratyti spuogų ant kūno?

Kaip atsikratyti spuogų ant kūno? Tai nėra taip lengva atsikratyti bet kokių spuogų. Ypač jei tai yra kūno spuogai (tarp jų yra žinoma, kad nugaros spuogai yra sunkiausiai išnaikinami, o kaklo spuogai yra skausmingiausi). Dabar buvo sukurti skirtingi spuogų gydymo vaistai , tačiau, žinoma, ne visi jie gali būti naudingi individualiu atveju. Pavyzdžiui, senovės medicina siūlo ištepti spuogus su ugniažolės sultimis.

Kūno spuogai

Spuogai nėra tik paauglių problema. Spuogai taip pat gali paveikti suaugusiuosius ir gali būti tikras iššūkis gydyti. Šiame straipsnyje mes sutelksime dėmesį į suaugusiųjų spuogus, kurie atsiranda ant kūno, paaiškinsime, kaip jį gydyti, ir pateiksime keletą patarimų, kaip išvengti šios būklės.

Suaugusiųjų kūno spuogai yra dažna odos būklė, kuri gali būti labai varginanti. Manoma, kad daugiau nei 726 milijonai žmonių visame pasaulyje kenčia nuo kūno spuogų, ir tai gali būti labai varginantis.
Spuogai gali atsirasti bet kurioje kūno dalyje, tačiau dažniau matomi ant veido, kaklo, krūtinės ir nugaros. Yra daug skirtingų suaugusiųjų kūno spuogų priežasčių, tačiau dažniausiai pasitaikančios yra genetika, odos ligos ir aplinka.

Kas yra kūno spuogai?

Kūno spuogai yra būklė, kurią galima apibrėžti kaip spuogų, inkštirų, baltųjų galvučių ar cistų buvimą ant kūno. Svarbu pažymėti, kad kūno spuogai skiriasi nuo galvos odos spuogų, kurie yra dar viena spuogų forma, kuri gali atsirasti ant galvos.

What is body acne?
Kas yra kūno spuogai?
Kūno spuogai dažniausiai pasireiškia paaugliams ir jauniems suaugusiesiems, tačiau jie taip pat gali pasireikšti suaugusiesiems. Tiksli kūno spuogų priežastis nežinoma, tačiau manoma, kad ji yra susijusi su hormonais, genetika ir aplinka.

Suaugusiųjų kūno spuogų priežastys

Kokios yra pagrindinės kūno spuogų priežastys suaugusiems? Suaugusiųjų kūno spuogus pirmiausia sukelia tam tikros odos būklės, kurios gali pasunkėti žmogaus suaugusiojo gyvenimo metu. Svarbu, kad jūsų kūno oda būtų švari, kad būtų išvengta spuogų lūžių, nes visas kūnas yra linkęs į tai.

Kaip moteris, turėtumėte žinoti, kad kai kurie hormoniniai pokyčiai, kurie gali atsirasti nėštumo ir (arba) žindymo laikotarpiu, gali būti atsakingi už lūžius.

Hormoniniai pokyčiai

Hormoniniai pokyčiai , atsirandantys, kai įžengiame į 20-ųjų vidurį, kuris paprastai būna brendimo pabaigoje, yra spuogų lūžių priežastis beveik visiems žmonėms, kurie jį vystosi per šį amžių. Hormoniniai pokyčiai suaugusiesiems gali apimti hormonų kiekio svyravimus dėl kitų sveikatos sutrikimų, tokių kaip hipotirozė, policistinių kiaušidžių sindromas, diabetas ir testosterono lygio pokyčiai.

Šie pokyčiai taip pat apima priešmenstruacinį sindromą (PMS), kuris moterims paprastai pasireiškia kiekvieną mėnesį, ir tai paprastai sukelia progesterono ir estrogeno kiekio svyravimai moteriškame kūne. Hormoniniai pokyčiai, kurie paprastai atsiranda nėštumo metu, taip pat gali būti pagrindinė spuogų protrūkių priežastis kai kurioms moterims, kurioms jis išsivysto per šį etapą.

Streso

Didėjant stresui, hormonai organizme linkę didėti, o tai savo ruožtu lemia daugiau riebalų susidarymą organizme, o odos poros linkusios užsikimšti.

Tai yra viena iš pagrindinių kūno spuogų priežasčių suaugusiesiems, nes ji veikia organizmo riebalų liaukas, kurios yra atsakingos už aliejaus ir bakterijų pašalinimą iš odos. Perteklinis aliejus ir nešvarumai sukelia spuogų lūžius, kurie gali atsirasti dėl per didelio streso kiekio.

Prasta mityba

Mitybos veiksniai , galintys sukelti suaugusiųjų spuogus, yra greito maisto, kuriame gausu cukraus, valgymas, o riebus, riebus maistas labai prisideda prie spuogų. Taip pat reikėtų vengti valgyti maisto produktus, kuriuose gausu riebalų rūgščių, kad būtų išvengta lūžių.

Taip yra todėl, kad riebalų rūgščių kiekis organizme padidėja, kai padidėja riebaus maisto vartojimas, dėl kurio padidėja kūno spuogų rizika.

Riebalų rūgštys gali sukelti hormonų disbalansą , padidindamos estrogeno ir testosterono kiekį organizme, o tai yra viena iš spuogų protrūkių priežasčių suaugusiesiems.

Atšiaurus odos valymas

Labai atšiaurus odos valymo procedure, kuris apima dažną muilo plovimą, gali pabloginti odos būklę ir tai gali sukelti tam tikrų asmenų lūžius. Svarbu atsiminti, kad nebūtina visą laiką visiškai plauti kūno.

Naudokite drėkinamuosius muilus, o ne griežtą valymą, kad išvengtumėte spuogų. Be to, venkite per dažnai nusiprausti po dušu, verčiau vartokite juos kas antrą dieną, nes nustatyta, kad tai yra viena iš geriausių praktikų kontroliuoti kūno spuogų proveržius.

Suaugusiųjų kūno spuogų simptomai

Kūno spuogai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje, tačiau dažniausiai tai pastebima ant krūtinės, nugaros, pečių ir sėdmenų. Kūno spuogų simptomai yra panašūs į veido spuogų simptomus, tačiau jie gali būti sunkesni.

Kūno spuogai gali sukelti didelius, raudonus ir skausmingus iškilimus, spuogus, inkštirus ir baltąsias galvutes. Kūno spuogai taip pat gali sukelti randus.
Symptoms of body acne
Kūno spuogų simptomai

Kaip atsikratyti spuogų ant kūno?

Kaip atsikratyti spuogų ant kūno? Daugelis šaltinių siūlo išgydyti spuogus salicilo rūgštimi. Taip pat yra specialių kremų, kurie parduodami narkotikų parduotuvėse ir kuriuos taip pat galite išbandyti. Kitas gerai žinomas ingredientas, kuris dažnai naudojamas spuogų gydymo vaistuose, yra benzoilo peroksidas, kuris gali būti naudojamas pažeistai odai nuvalyti.

Dažnai geri rezultatai pasiekiami naudojant benzoilo peroksidą arba salicilo rūgštį spuogams nuvalyti, o po to ištepti kremais, kuriuose yra alfa rūgščių - šie kremai padeda nuvalyti negyvas odos ląsteles, kurios apsaugo nuo odos džiūvimo). Deja, šios cheminės medžiagos dažnai sukelia pavojingą šalutinį poveikį: dirginimą ir bėrimą.

Spuogų gydymo vaistuose yra ingredientų, kurie blokuoja aliejaus liaukas ir neleidžia riebalų gamybai. Be to, taip pat žinoma, kad kai kurie vaistai pašalina bakterijas iš porų ir taip padeda atsigauti.
Pavyzdžiui, retinoidai (vitamino A dariniai) padeda pašalinti odos infekcijas. Jie taip pat kontroliuoja keratino aktyvumą, todėl išorinis odos sluoksnis tampa minkštesnis ir taip palengvina lupimąsi. Tačiau nesitikėkite greitų rezultatų, nes spuogų gydymo procedūra apima mėnesius trunkančią gydymą ir priežiūrą.

Šalutinis vaistų nuo spuogų poveikis

Yra keletas šalutinių poveikių, susijusių su vaistais nuo spuogų. Šis šalutinis poveikis gali svyruoti nuo lengvo iki sunkaus, ir jis netgi gali būti pavojingas gyvybei. Kai kurie iš labiausiai paplitusių vaistų nuo spuogų šalutinių reiškinių yra skrandžio skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas ir galvos skausmas.

Kai kurie sunkesni vaistai nuo spuogų šalutiniai poveikiai yra kepenų pažeidimas, inkstų pažeidimas ir padidėjusi rizika susirgti vėžiu.
Prieš pradedant vartoti bet kokius vaistus nuo spuogų, svarbu pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu ir žinoti apie riziką, susijusią su vaistais.

Kosmetinės procedūros

Kitas kūno spuogų gydymo būdas yra kosmetinės procedūros. Tai apima cheminį lupimąsi, gydymą lazeriu ir mikrodermabrasiją. Cheminis pilingas atliekamas siekiant sumažinti kūno spuogų atsiradimą ant odos, naudojant rūgštinius tirpalus. Cheminis pilingas yra populiariausia kosmetinių procedūrų rūšis. Su juo per kelias procedūras galite pasiekti švaresnę odą.

Chemical peeling
Cheminis lupimasis
Kiti kosmetinių procedūrų tipai yra odos atjauninimas, lazerinis gydymas ir mikrodermabrazija. Lazerinis gydymas taip pat sumažina kūno spuogus. Tai taip pat leidžia odai atrodyti sąžiningesnė. Procedūros metu viršutiniai odos sluoksniai bus pašalinti per tikslines odos vietas. Lazerio procedūra taip pat išlygina šiurkščią ir šiurkščią odą, kad pašalintų jos išvaizdą.

Mikrodermabrazija yra dar vienas būdas pagerinti odą šveičiant negyvas ląsteles, kurios pagerina kraujotaką ir užkerta kelią kūno spuogams.

Natūralus spuogų gydymas

Yra natūralių spuogų gydymo vaistų , skirtų išgydyti spuogus ant kūno. Šie produktai yra tablečių, kurios gydo spuogus iš vidaus, ir kremų, kurie valo odą iš išorės, pavidalu. Šie vaistai nuo spuogų yra visiškai saugūs, tačiau dažnai padeda lėčiau nei receptiniai vaistai.

Natural Acne Treatment
Natūralus spuogų gydymas
Pavyzdžiui, ligonis gali pastebėti pirmąjį pagerėjimą po pirmojo benzoilo peroksido panaudojimo, ir gali praeiti kelios dienos, kol natūralus spuogų produktas padės. Vis dėlto daugelis kūno spuogais sergančių žmonių renkasi natūralius vaistus nuo spuogų, nes jie gydo spuogus ant kūno be šalutinio poveikio.

Taip pat yra specialūs kūno prausikliai, skirti spuogams gydyti. Mirkymas karštoje vonioje taip pat gali būti naudingas, ypač jei naudojate aukščiau minėtus skalbimus.
Kūno spuogų gydymas natūraliais vaistais gali užtrukti kelias savaites, kol pamatysite rezultatus. Jie gali būti naudojami lokaliai ir praryti per burną, kad būtų gauti greitesni rezultatai. Natūralių vaistų nuo spuogų privalumai yra tai, kad jie nesukelia šalutinio poveikio, pvz., Spuogų randų ar odos paraudimo. Labai sunku susidurti su šalutiniu poveikiu natūraliems spuogų gydymo vaistams, nes taikymo rezultatai yra lėtesni, bet nuolatiniai.

Natūralus spuogų gydymas taip pat gali būti pigesnis nei receptiniai vaistai. Daugelyje vietų galite įsigyti natūralių vaistų nuo spuogų, skirtų spuogams gydyti ant kūno. Tačiau protinga rasti žinomą svetainę, kad išvengtumėte padirbtų produktų pirkimo.

Kaip išvengti spuogų ant kūno?

Yra keletas dalykų, kurių neturėtumėte daryti su savo spuogais ant kūno. Pirma, bet kokiu atveju jūs neturite šveisti, iššokti ar pašalinti jokiu panašiu būdu. Vienintelis dalykas, kurį turėtumėte padaryti, yra nuplauti spuogus ir gydyti juos kremu ar kitu preparatu. Spuogų šveitimas, iššokimas ar įbrėžimas gali sukelti dar didesnių odos problemų. Jūs taip pat neturėtumėte dėvėti per storų ir šiurkščių drabužių; atminkite, kad bet kokia trintis prieš kūno spuogus ją sudirgins.

Tačiau, kaip ir bet kurios kitos ligos atveju, efektyviausias būdas yra ne sužinoti, kaip atsikratyti spuogų ant kūno. Efektyviausias būdas yra užkirsti kelią spuogams. Štai kodėl turėtumėte būti atsargūs rinkdamiesi drabužius treniruotėms, reguliariai nusiprausti po dušu ir (arba) išsimaudyti, atkreipti dėmesį į savo mitybą, ypač jei turite padidėjusį jautrumą, gerai, rūpintis savo sveikata ir rizika susirgti spuogais, taip pat kitomis odos problemomis žymiai sumažės.

Raskite geriausius vaistus nuo spuogų 


comments powered by Disqus